Dr. Resul Yaman Saç Ekiminde Harikalar Yaratıyor

Dr Resul Yaman Saç Ekiminde Harikalar Yaratıyor

Saç ekimi profesyonellik gerektiren bir iştir. En modern saç ekim tekniklerini kullanan Dr. Resul Yaman bu alanda ki gelişmeleri yakından takip ederek başarılı sonuçlanan saç ekim işlemlerini hastalarına sağlamaktadır.

2005 yılında Cerrahpaşa Tıp fakültesini bitiren hekim fakültede okurken saç dökülmesi problemi hakkında araştırma yapmaya başlamıştır. Fakülte sonrası saç ekim uygulamaları alanında en iyi asistan olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 2007 yılında kendi saç ekimi operasyonunu gerçekleştirmiştir. 2009 yılında ise kendine ait bir klinik açmış ve sakal, bıyık ve saç ekimi gibi işlemleri bu klinikte FUE tekniği ile gerçekleştirmektedir.

Dr. Resul Yaman aslen Tokat Reşadiyeli'dir. İlk, orta ve lise eğitimini Reşadiye'de gerçekleştirmiştir. Adımlarını atarken prensiplerine ve kurallarına uygun hareket etmeyi başaran Dr. Resul Yaman son yıllarda geliştirilen saç ekim yöntemleri ile ilgili pek çok eğitim almış ve seminerlere de katılmıştır. Modifiye mikro motor (FUE) tekniğini kullanarak saç, sakal ve bıyık ekimi işlemini gerçekleştirmektedir.

Saç Ekim Merkezi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dr. Resul Yaman saç ekim alanında klinik sayısının giderek artması ile ilgili açıklamada bulundu. Klinik sayıları giderek arttı ancak başarı oranı gittikçe düşüyor. Bu alanda işlem gerçekleştirmek isteyen kişilerin seçici davranması gerektiğine dikkatleri çekiyor. Özellikle pandemi dönemini yaşadığımız şu günlerde sağlık konusunda çok daha detaylı ve titiz çalışmak gerektiğini söyleyen Dr. Resul Yaman sahibi olduğu saç ekim merkezinde pandemi koşullarına uygun hijyenik ortamlarda işlemlerin gerçekleştirildiği konusuna açıklık getirmiştir.