Tap Hair'e Sorduk; Protez Saç Bakımı Zor Mu?

Tap Hair'e Sorduk Protez Saç Bakımı Zor Mu

Tap Hair protez saçta öncü firmalardan biridir.

Uzman ekibi ve kullandığı Alman nano teknolojisi ile %100 doğalprotez saç üretimi ve uygulaması gerçekleştiriyor. Kendi saçlarınızdan ayırt edemeyeceğiniz bu saçları kullanmak ise son derece kolaydır. Ancak protez saça sahip kişiler için altı çizilen durum bakımdır.

Protez saç bakımı için özel ürünler bulunuyor. Bu ürünlerin içeriği hem protez saça hem de kişinin saç derisine zarar vermeyecek ürünlerdir. Kolay uygulanması ve uzun süreli olmasının yanında doğru ürünler ile bakım yapılmazsa olumsuz durumlar ile karşılaşılabilir.

Protez Saç Bakımı İçin Kullanılması Gereken Ürünler

Tap Hair'e Sorduk; Protez Saç Bakımı Zor Mu?

Protez saç doğal içerikli bir saçtır. Kişiye özel olarak bir araya getirilen doğal saçlarından bir protez yapılır ve ilgili alana bu saç yapıştırılır. Kullanımı ise son derece kolaydır.

Bu saçların bakımı için ise kullanılması gereken iki özel ürün bulunuyor; şampuan ve saç kremi. Kişilerin marketten alarak ya da diğer amaçlarla kullandığı şampuanlar saçlara ve saç derisine zarar verecektir. Bu nedenle mutlaka özel içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

 Tercih Edilen Ürünlerin İçeriği Nasıl Olmalı

Saçların sağlıklı olmasında en büyük rolü içerdiği keratin üstlenir. Keratin tüketilen yiyeceklerden alınabileceği gibi dışarıdan da saça uygulanabilir. Protez saçın doğrudan saç kökü ile bir bağlantısı olmayacağı için içeriğinde keratin, diğer yağlar ve kolajen içerikli olmasına özen gösterilmelidir.

Saç kremlerinde ise seçilen saç kreminin durulanmayan bir krem olmasına dikkat edilmelidir. Böylece saç üzerinde kalarak sürekli saçı besler.

Protez Saça Sahip Kişiler Neyden Kaçınmalı

Protez saç prosedürü uygulandıktan sonra kişilerin kaçınması gereken en büyük nokta gerekli standartları karşılamayan ürünlerin kullanılmasıdır. Kullanılan ürünler doğrudan saç ve saç derisi ile temas edeceği için pH seviyesi uyumsuz ürünler kullanmak saç derinize zarar verir. Ayrıca saçların yeterince beslenememesi parlıklığı kaybetmesine neden olur.

Ancak protez saça sahip olan kişilerin sudan kaçınmasına gerek yoktur. Uygulanan saçlarınız suya karşı dayanıklıdır ve herhangi bir şekilde düşme / kopma yapmaz. Her gün duş almaya ve havuza / denize girmeye devam edebilirsiniz. Protez Saç bakımı için daha fazla bilgihttps://www.taphair.com/hizmet-protez-sac-bakim-urunleri