HaberlerSamsun haberKripto paralara yatırım yapmanın püf noktaları: Neleri bilmeniz gerekir?

Kripto paralara yatırım yapmanın püf noktaları: Neleri bilmeniz gerekir?

Kripto paralara yatırım yapmanın püf noktaları: Neleri bilmeniz gerekir

Kripto paraya yatırım yapmak nispeten yeni, ancak bugün para yatırmanın çok popüler bir yoludur.

İlk dijital para veya kripto para olan Bitcoin (BTC) 2009'da karşımıza çıktı ve o zamandan beri değeri neredeyse sıfırdan birkaç bin $'a çıktı.  Bitcoin'in yanı sıra, yatırım yapabileceğiniz 2000'den fazla kripto para vardır. Bunlar dönüştürülebilirdir.Dönüştürmek ripple ve bitcoin de mümkündür.  İlk kripto meraklıları uzun zaman önce milyoner oldu fakat şimdi durum değişti.  Bugün kripto paraya nasıl yatırım yapılacağını, Bitcoin artık 10 $'a satın alınamadığında hangi kripto paralara dikkat edilmesi gerektiğini ve bu özel piyasaya yatırım yapmaya değip değmeyeceğini sizler için analiz edeceğiz.

Yatırım avantajları

Yatırımın tüm avantajlarının bilinmesi gereklidir.  

Yüksek gelir fırsatı:

  • Yatırımcının minimal kişisel katılımı.
  • Yeni başlayanlar için bile yatırımcı olmak çok kolaydır.
  • Küçük bir yatırımla başlayabilirsiniz.

 Dezavantajları:

  •     Karlılık garanti edilmemektedir.
  •     Yasal olarak bir belirsizlik vardır.
  •     Yatırımlar kısa vadede kârsız olabilir.

Şu anda blok zincirine yatırım yapıyor olsaydınız - tam da şimdi - nasıl yapardınız?  Peki, bilmiyorsanız (ya da belki de bu soruya cevap arıyorsanız) - doğru yerdesiniz!

Herhangi bir yatırım planlama gerektirir. Bu nedenle kripto varlıklara ne kadar ve ne sıklıkla (haftalık veya aylık) yatırım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor.  Bu amaçla ayrılan miktarı bir kenara bırakın ve iyi bir fırsat için beklemede kalın.

  Blok zinciri kompleks bir konu olabilir, bu yüzden size net bilgi vermeye ve baştan başlayarak ifade etmeye çalışacağız.

 Başkaları bunların finansal yönüyle daha fazla ilgileniyor - kripto paralar fiyatta büyük dalgalanma eğilimi gösteriyor.  Bir varlık gün boyunca sent değerinde olabilir ve ardından bir gecede değerinde fırlama olabilir.  Bu tür ani artışlar genellikle dünyadaki kripto topluluğu için kafa karıştırıcıdır - bunlar hakkında sayısız makale yazılmıştır ve bugün milyoner olmak için Bitcoin'e ne kadar para yatırmanız gerektiğine dair örnekler verilmiştir.

Riskler nelerdir?

 Yatırım yapmadan önce birkaç soruyu açıklığa kavuşturmak daha iyi olacaktır:

  1. Bu bir balon mu?  Bazı uzmanlar kripto paraların bir balon olduğuna inanıyor.  Örneğin, JP Morgan CEO'su James Dimon da böyle düşünüyor.  Geleneksel parayla rekabet edemezler ve bu nedenle asla geleneksel paranın yerini alamazlar.
  2. Değer oynaklığı  Değerdeki güçlü sıçramalarla, zaten çok para kazanmış bir yatırımcı bir gecede o parayı kaybedebilir.  Örnek verecek olursak, son üç aydaki Bitcoin değerine bakabilirsiniz.
  3. Yasal riskler.  Bazı ülkelerde kripto para cüzdanı açmak veya bir mağazada ödeme yapmak imkansızdır.  Ayrıca, kripto para olarak para kazanırsanız, çoğu ülkede yasal merciiler henüz düzenleme yapmadıklarından vergi beyan etmede zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Blok zinciri (ve buna dayanan kripto paralar) giderek daha popüler ve neredeyse kaçınılmaz bir konu haline gelmekte. 

Dolayısıyla, "blok zincirine nasıl yatırım yapılır?" sorusuna cevap vermemiz gerekirse; Kişiye, istek ve ihtiyaçlarına bağlı olduğunu söyleyebilirim. 

Kripto paralara yatırım yapmanın riskli görüldüğünü ve karar verme aşamasında araştırmayı kendinizin yapması gerektiğini unutmayınız. 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da gölete giren genç boğuldu

Samsun'da gölete giren genç boğuldu

Samsun'un 6 ilçesi için meteorolojiden uyarı

Samsun'un 6 ilçesi için meteorolojiden uyarı

Samsun'da tırpanla ot biçen kadın can verdi

Samsun'da tırpanla ot biçen kadın can verdi

Samsun'da nişanlanacağı olacağı gün iple asılı bulundu

Samsun'da nişanlanacağı olacağı gün iple asılı bulundu

Samsun'daki ucube alt geçitte kaza: 2 yaralı

Samsun'daki ucube alt geçitte kaza: 2 yaralı