Kasko Neden Yaptırmalısınız Sorusuna 5 Yanıt!

Kasko Neden Yaptırmalısınız Sorusuna 5 Yanıt!

Trafik kaskolarının günümüzde genel itibariyle karşı tarafın maddi ve bedeni hasarlarını karşıladığı bilinen gerçeklerden biridir.

Trafik poliçelerinde belirlenen limitler dahilinde günümüzde zorunlu trafik sigortası ile kendiniz değil, karşı tarafa verilen hasarların ödenmesini sağlarsınız. Ancak kendinizle ilgili hasarların karşılanması konusunda da araç kaskosu yaptırabilirsiniz.

Birbirinden farklı araçkasko yaptırmak gibi seçeneklerle beraber poliçelerinizi normalden daha geniş tutabilir ya da daha basit tutarak da çok uygun fiyatlarla yıllık kasko ödemelerinizde bulunabilirsiniz. Kasko, trafikte herhangi bir şekilde kendinizle ilgili ya da aracınızla ilgili oluşacak hasarlarınızın bütününde teminat sağlayan, zararların karşılanmasını sağlayan sigorta çeşididir.

Zorunlu trafik sigortasına göre farklar yukarıdaki gibi basit anlatıldığında çoğu zaman pek yeterli gelmemektedir. Bu konuda neden kasko sigortası yaptırmanız gerektiğine dair  bazı detaylı bilgilerle sizlere önemli bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Öncelikli olarakkasko önemi bir kaza üzerinden örnek vermek gerekirse kaza yapan kişiyi koruyacaktır. Kasko yaptırdığınızda, kasko sigortasının teminatı direkt olarak kazayı yapan kişinin kendisi ve aracıyla ilgili tüm hasarları karşılamasını sağlar. Bu sayede sizin kusurlu olduğunuz kazalarda herhangi bir şekilde yüksek bedellerde ücretler ödeme gibi durumunuz olmaz; direkt şekilde kasko sigorta şirketi tarafından karşılama sağlanır.

Bir diğerkasko avantajı ise kasko sigortalarında ek teminatlar gibi seçenekler bulunmaktadır. Poliçe yenileme dönemlerinde bu ek teminatlarla beraber araçlarınızın başına gelebilecek tüm süreçlerde her türlü hasar karşılama imkanından faydalanarak, istediğiniz şekilde aracınızdaki hasarların kapsam detaylarını özelleştirebilirsiniz. Bu sayede de her türlü oluşacak hasarların da önüne geçmeyi kasko sigortası ile birlikte sağlamış olabilirsiniz.

Kasko sigortası yaptırmanın diğer bir avantajı ise üst limitler ya da teminatlar direkt olarak sigorta sahibi kim ise o kişi tarafından değiştirilebilir. Bu sayede aracınızın değerine göre farklı limitler belirleyeceğiniz gibi hem sağlık süreçleriniz hem de araç hasar özellikleriyle ilgili daha yüksek teminatların belirlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı çekici ve ikame araç gibi özellikler doğrudan ek teminatlar içerisinde detaylandırılır. Bu nedenle hem ek teminatlar hem de mini onarım gibi özelliklerin de dahil olduğu şekilde kasko sigortası yaptırmak mümkündür. Bu da yine hem önemli hem de kasko sigortasının sunduğu bir diğer özellik olarak günümüzde yerini alır.

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

Kasko sigortası sahibi kişiler, kaza esnasında oluşan hasarların aracın sahibinin aracını koruduğu gibi kendini de korumaktadır. Bu sayede üst limitlerle birlikte tüm teminatları sizler belirleyerek ek teminatlarla daha rahat bir şekilde trafikte seyahat etmeyi başarabilirsiniz.

Merak edilen hususlardan bir diğeri ise kasko sigortası teminatlarının neler olduğuyla ilgilidir. Genellikle kasko sigortalarının kapsadığı alanlardan biri çarpma, çarpılma ya da yanma gibi araçlar olurken aynı şekilde de araçlarda çalınma gibi durumlarda bulunur. Elbette bunların tamamı araçlar için doğrudan ana teminatlar olarak bilinir.

Bir de bunların dışında ek teminat adı verilen birtakım teminatlar bulunur ve kasko sigortasına özel fiyatlarla birlikte dahil edilebilir. Ek teminat paketleriyle beraber ilave edeceğiniz kasko sigortasında sel ve dolu teminatı gibi detayların olduğu spesifik kasko sigortaları yaptırmanız da mümkündür.

Bu hususlar çerçevesinde siz dekasko yaptırmayı istiyorsanız eğer bu alanda kendini kanıtlamış ve ismini ortaya koymuş olan sigorta şirketleriyle beraber çalışabilirsiniz. Bu şirketlerin sizlere sunacakları zorunlu trafik sigortası ile birlikte kasko sigortaları ile daha emin bir biçimde trafiğe çıkabilirsiniz. Online teklif almak için internet sitesine giriş yaparak bilgi edinebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da traktörün altında can verdi

Samsun'da traktörün altında can verdi

Samsun'da 45 yaşındaki avukat vefat etti

Samsun'da 45 yaşındaki avukat vefat etti

Samsun'da çifte cinayetin cezası belli oldu

Samsun'da çifte cinayetin cezası belli oldu

Samsun'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

Samsun'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

Haber Gazetesi 17 yaşında

Haber Gazetesi 17 yaşında