Kurumsal Kimliğinizi Güçlendirmek İçin 0850'li Numaraları Tercih Edin

Kurumsal Kimliğinizi Güçlendirmek İçin 0850'li Numaraları Tercih Edin

Konumdan bağımsız numaralar olarak da bilinen 0850'li numaralar genelde şirketlerin çağrı merkezleri tarafından kullanılmaktadır.

Coğrafyaya bağlı olmadıkları için tüm illerden tahsis edilip kullanılabilen 0850'li numaralar şehir içi ya da şehirler arası taşınma durumlarında  sabit hatlarda olduğu gibi iletişimin kesilmesi ve transfer başvurusunun ardından günlerce beklenmesi durumunu ortadan kaldırır. Bunun nedeni 0850'li numaralarda belirli bir adrese bağlanma zorunluluğunun olmamasıdır. DID yani Direct Inward Dialing olarak adlandırılan bu numaralar internete erişilebilen ve ayarlanmış VoIP cihazının olduğu her yerde kullanılabilirler. 

0850 hat alma Kobikom tarafından sağlanan hizmetlerden biridir. kobikom.com.tr adresinde bulunan Gelişmiş Numara seçme sayfasından ücretli ya da ücretsiz özel bir 0850'li numara seçildikten sonra Online Abonelik sayfasındaki yönlendirmeler izlenmelidir. Bu sayede gerekli bilgiler girilerek birkaç dakika içerisinde işletmeniz ya da kendi adına 0850 hat alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Günümüzde geleneksel olarak kullanılmakta olan iki tel bakır kablo PSTN/ISDN numaralar eski teknoloji ile çalıştığı için bakım ve aylık maliyet oluşturmakta üstelik günümüzün gelişen ihtiyaçları karşılayamamaktadırlar. 0850 hat alma işlemi ile işletmeler VoIP teknolojisi ile günümüz iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahip yeni nesil haberleşme altyapısını kullanma imkanını elde ederler. Üstelik aylık sabit hat ücreti ve bakım maliyetlerinden kurtulan işletmeler sabit hat sayılarını ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tek bir numara üzerinden ölçeklendirme imkanından yararlanabilirler.

0850'li numaraların diğer PSTN ya da ISDN numaralarının santralde kullanıldığı gibi kullanılması mümkündür. 0850 numara santralin port uyumluluğuna göre PSTN ya da ISDN Gateway cihazları aracılığıyla ya da santralde SIP Trunk bağlantı özelliği varsa arada herhangi bir cihaza ihtiyaç duyulmaksızın doğrudan SIP Trunk bağlantısıyla mevcut santralde kullanılabilir.

0850 numaralar tıpkı 444 numaralar gibi alan kodu içermeyen numaralar oldukları için gerekli adres beyanında bulunularak her ilde isme ya da şirket adına 0850 hat alma işlemi yapılabilmektedir. Kobikom üzerinden alınacak olan 0850 numaralar özel ücretli numara ve sıradan ücretsiz numara olmak üzere iki farklı kategori şeklinde sınıflandırılır. Ücretli 0850 numaralar ardışık rakamlardan oluşurlar ve ücretleri numara özelliğine göre değişiklik gösterebilir. Sıradan ücretsiz numaraların içinde genellikle ardışık rakamlar yer almaz. 

Modern İşletmeler KobiPBX Bulut Santral Tercih Ediyor

IP Santral son dönemlerde işletmelerin en sık tercih ettiği ve avantajları ile ön plana çıkan teknolojilerden biridir. Bulut santral sayesinde gelen çağrıların IVR teknolojisi katmanlı menü olarak ayarlanabilmektedir. Bu sayede birden fazla birime ya da şubeye kendine özel IVR tanımı yapma, birden fazla karşılama anonsu ve her tuşlamanın altına yeni IVR senaryosu oluşturma imkanı elde edilebilir.

KobiPBX Bulut Santral sayesinde internetin olduğu her yerden faks almak ve göndermek mümkündür. Online Fax uygulaması sayesinde bilgisayarlara herhangi bir ek modül takılmasına gerek kalmadan internet erişiminin olduğu her bilgisayardan faks gönderilebilmekte ve gelen fakslar mail adresine alınabilmektedir. Bunların yanı sıra adres defteri, tek tıkla arama, zil grubu gibi farklı özelliklerden de yararlanılabilmektedir.

KobiPBX Bulut Santral ile her kullanıcıya doğrudan erişilebilir numara yani dış hat tanımlanabilir. Bu sayede müşteriler temsilcilerine çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Coğrafi alan koduna göre ya daKobikom'un 0850 numara blokundan DID hizmeti alınarak her masa telefonu kullanıcısı doğrudan erişilebilir hale getirilebilir. DID diğer bir deyişle kişiye özel numara olup dış aramalarda karşıya görünen numara geri arandığı takdirde çağrı santrali ve sekreteryayı meşgul etmeksizin ya da  kuyrukta bekletmeksizin doğrudan arayan kişinin telefonuna düşer.

Aynı zamanda şirkete kimlerin ulaşamayacağı konusunda da kontrol sahibi olmayı sağlar. Belirli arayanlardan gelen aramalar yanıtlanırken belirli numaraların engellenmesi ve diğerlerinin doğrudan sesli postaya gönderilmesi mümkündür. Bulut santral üzerinden kara listeye alınan kişiler bu işlemin ardından aynı numaraları kullanarak şirketinize ulaşamazlar. 

KobiPBX Bulut Santral hizmetinde gelen çağrının park edilerek beklemeye alınması mümkündür. Diğer bir deyişle aramalar sanal bir konumda tutulur ve sistemdeki herhangi bir masa telefonundan çekilebilir. Eğer arayan kişinin görüşeceği kişi meşgulse çağrının park edilerek beklemeye alınması söz konusu olabilir. Böylece görüşülecek olan kişi müsait olduğunda park edilmiş çağrıyı üzerine alıp görüşmeyi gerçekleştirilebilir.

Bulut Santral'de bulunan otomatik karşılama özelliği ile gelen aramaların doğru ekiplere ya da kişilere yönlendirilmesi çok daha hızlı ve kolay olur. Santrale bağlı numaralar arandığında "Satış için 1'e, Destek için 2'ye basın" denilerek ya da "Dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız" seçeneği sunularak çağrıların ilgili kişilere ya da birimlere bağlanması sağlanabilir. Bu sayede sekreterya üzerindeki yoğunluk da azaltılabilir.

İşletmeye gelen çağrıların cevaplanması noktasında önceden belirlenmiş olan süreye göre servis seviyesi belirlenebilir. Bulut Santral'e gelen çağrıların yüzde kaçlık oranının belirlenen süre içinde cevaplandığı görülerek günlük servis seviyesi ölçülebilir. Müşterilerden gelen çağrıların işletmede yanıtlanma hızının görülmesi müşteri hizmetleri kalitesinin artırılması aşamasında çok önemlidir.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da emekli bekçi evinin önünde silahla vurulmuş halde ölü bulundu

Samsun'da emekli bekçi evinin önünde silahla vurulmuş halde ölü bulundu

Saç Ekiminden Sonraki Süreç Nasıl İşler?

Saç Ekiminden Sonraki Süreç Nasıl İşler?

Samsun'da en çok fakülte mezunları...

Samsun'da en çok fakülte mezunları...

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun'da bir kişiyi bacağından vuran zanlı tutuklandı

Samsun'da bir kişiyi bacağından vuran zanlı tutuklandı