YARATICI DRAMA LİDERLİĞİ / EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

YARATICI DRAMA LİDERLİĞİ EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

Devlet memuru öğretmenlerin, özel okul, kreş ve anaokulunda çalışan öğretmenlerin en çok talep ettiği eğitimlere baktığımız zaman ilk akla gelen ve en çok satın alınan eğitimlerin başında Yaratıcı Drama Eğitimi gelmektedir.

Yaratıcı Drama Eğitimini alan ilgili öğretmenler çoğunlukla devlet okullarında yada halk eğitim merkezi gibi kurumlardaYaratıcı Drama Kursu & Yaratıcı Drama Egzersizigibi ek ücret kazanacağı dersler başlatıyorlar,Yaratıcı Drama EğitiminiDevlet Üniversitesinden onaylı olarak alabileceğiniz gibi bazı derkelerden de alabilirsiniz, bu alanda kendini %100 yaratıcı drama eğitimine adamış ama bu işi sektör haline getirmiş bazı dernekler olduğu gibi,Yaratıcı Drama Eğitiminisadece fayda sağlamak ve topluma hizmet etme gibi düşüncelerle yapan dernekler de bulunmaktadır. Kurumumuz, Ömür Boyu Eğitim MerkeziYaratıcı Drama Eğitimini 3 farklı şekilde yapmaktadır.

 • 200 Saatlik Yaratıcı Drama Eğitmenliği: Bu eğitim 200 saatlik teorik ve uygulamalı bir eğitim programıdır, 200 saatlikYaratıcı Drama Eğitimi sonunda alacağınız sertifika ile birçok Halk eğitim Merkezinde kurs açabilir, Devlet okullarında (Çalıştığınız devlet okulunda) egzersiz açabilirsiniz. Bazı Milli Eğitim Müdürlükleri 200 saatlik sertifikanın yetersiz olduğunu söylese de çoğu müdürlük 200 saatlikYaratıcı Drama Eğitimi ile hem egzersiz hem de kurs açtırmaktadırlar. 200 saatlik yaratıcı drama eğitimini satın almak için ; " Yaratıcı Drama Eğitimi" tıklayınız.
 • 320 Saatlik Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği: 320 saatlikYaratıcı Drama Eğitimi teorik ve uygulamalı eğitim programından oluşmakta olup kapsamlı bir eğitim programıdır. Eğitimin kayıtlı teorik ve uygulamalı kısmını tamamladıktan sonra her ay düzenli olarak canlı - onlineYaratıcı Drama Liderliğidersine katılacak ve canlı dersler için ekstra bir eğitim ücreti ödemeyeceksiniz. Canlı dersleri kaçırdığınız zaman daha sonra sisteminizden girip canlı dersleri izleyebilir, herhangi bir ek ücret vermeden dilediğiniz zaman dökümanları indirebilirsiniz.Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği Dokumanlarının içinde halk eğitim merkezleri ve kendi okulunuzda egzersiz açabilmeniz için , yaratıcı drama egzersiz eğitim planı da göreceksiniz. Bu planı indirip kendi okulunuza ve kendi bilgilerinize göre doldurup ilgili egzersiz biriminize verebilirsiniz.  Yaratıcı drama liderliği  konusunda uzman kadromuz tarafından hazırlanan eğitimlerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
 • 410 saatlik Yaratıcı Drama Formatörlüğü Eğitimi: 410 saatlikYaratıcı Drama Formatörlüğü Eğitimininiçeriğine baktığımız zaman, 320 saati teorik ve uygulamalı yaratıcı drama derslerinden oluşurken kalan 90 saatlik kısmı daha çok öğretmenlik becerilerini geliştirmeye yönelik olan içeriklerden oluşmaktadır. 410 saatlikYaratıcı Drama Formatörlüğü Eğitimisize hem Yaratıcı Drama Lideri olma yetkisi verirken hemde yaratıcı Drama Eğitmeni yetiştirme yetkisi vermektedir.Yaratıcı Drama Formatörlüğü Eğitimisayesinde sizde yaratıcı dramatist yetiştirebilir, bu alana hizmet vermek isteyen hocalara eğitim verebilirsiniz. 410 saatlikYaratıcı Drama Formatörlüğü Eğitimidökümanlarının içinde de diğer eğitimlerde olduğu gibi tüm ihtiyacınız olan ve olacak dokumanlar mevcuttur. Siz deYaratıcı Drama Formatörüolmak ve Yaratıcı Drama Lideri yetiştirme yetkisi ile birlikte liderliği eğitimini de tamamlamak istiyorsanız,

Eğitimlerimizi ters yüz öğrenme modeli ile gerçekleştiriyoruz, peki nedir bu ters yüz öğrenme modeli:Yaratıcı Drama Formatörüolan hocamız(Psikolojik Danışman) Ph. Dr. Şengül İNAN GÜLPINAR hocamız teorik eğitimi ve uygulamalı eğitimi önceden öğrenciler ile birlikte hazırlayıp ,teorik kısmını yeşil perde teknolojisi ile video eğitim olarak sisteme sunmaktadır. Uygulamalı kısmı hazırlarken öğrencilerden de faydalanmaktayız. 2 gün süren uygulamalı eğitimden çekilen video eğitimler de sisteme yüklenir ve öğrenciler bu eğitimlerin tamamını videodan izlerler, video eğitimi izlerken konu ile alakalı takıldıkları konuları not ederler, her ay yapılan canlı eğitimlerde eğitimi veren dersin hocasına ilgili soruları yöneltir ve en sağlıklı cevapları alırlar. Bu sistem sayesinde sınıf içinde farklı öğrenme beceri ve yetenekline sahip bireylere VİP eğitim sağlanmış olur ve herkezin %100 öğrenmesi sağlanır.

Yukarıda bahsettiğimiz 200 saatlikYaratıcı Drama Eğitimi,320 SaatlikYaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği ve410 saatlik Yaratıcı Drama Formatörlüğü ile ilgili genel bilgilere bakalım;

 

Yaratıcı Drama EğitimeKimler Katılabilir / Katılmalı ;

 • Kreş öğretmenleri,
 • Anaokulu öğretmenleri
 • Sınıf öğretmenleri
 • Çocuk gelişim uzmanları
 • Psikolog / Aile Danışmanı / Psikolojik Danışmanlar
 • Özel eğitimciler
 • Çocuk ile çalışan ve bu eğitime ilgi duyan herkes katılabilir.

Yaratıcı Drama Eğitimi ve Sertifikası alanlar Bu Eğitimi ve Sertifikayı Nerede Kullanabilirler.

 • MEB e bağlı devlet okullarındaDrama dersleriniyürütebilirler,
 • MEB de tüm eğitim kademelerinde hayat boyu öğrenme - okullar hayat olsun projesi üzerinden egzersiz açabilirler,
 • İl / ilçe müdürlüklerinden egzersiz açabilirler,
 • 5-6-7-8. Sınıflarda Yaratıcı Drama Seçmeli Dersinde eğitmen olarak girebilirler.
 • Yaratıcı Drama Kulübü kurabilirsiniz,
 • Özel olarak Yaratıcı Drama Atölyesi kurabilir, kurulmuş olan atölyelerde çalışabilirsiniz,
 • Özel kurum ve kuruluşlarda Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitimini Yürütecek Olan Formatörhocamız(Psikolojik Danışman) Ph. Dr. Şengül İNAN GÜLPINAR kimdir;  hocamız lisans ve yüksek lisans eğitiminin üstüne doktorasını tamamlamış olup 4 yıl süren yaratıcı drama eğitmenliğini, başarıyla tamamlamış ve bu alanda tez çalışması yürütmüştür. Yaratıcı Drama Eğitmenimiz Dr. Şengül İnan  Gülpınar yaratıcı Drama Eğitmenliğinin yanında uzun yıllar Aile Danışmanı yetiştirme Projesinde çalışmış ve MEB in resmi formatörü olarak çalışmıştır.Yaratıcı Drama Eğitmenliğieğitiminizi alırken canlı eğitimlerde hocaya istediğiniz sorularınızı sorabilecek ve süreci en sağlıklı şekilde yürütebileceksiniz. Sizde 200 Saat, 320 saat yada 410 saatlik yaratıcı drama eğitimi almak istiyorsanız, bu alanda uzun yıllar çalışmış olanÖmür Boyu EğitimMerkezinde hizmet alabilir,Yaratıcı Drama Sertifikanızı Devlet Üniversitesindenalabilir tüm resmi ve özel kurumlarda sertifikanızı kullanabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm eğitim programlarımıza https://www.omurboyuegitim.com/  linkten ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da define avcıları jandarmaya yakalandı

Samsun'da define avcıları jandarmaya yakalandı

Samsun'da emekli bekçi evinin önünde silahla vurulmuş halde ölü bulundu

Samsun'da emekli bekçi evinin önünde silahla vurulmuş halde ölü bulundu

Saç Ekiminden Sonraki Süreç Nasıl İşler?

Saç Ekiminden Sonraki Süreç Nasıl İşler?

Kayıptı, öldürülmüş olarak bulundu

Kayıptı, öldürülmüş olarak bulundu

Zehirlendiği iddia edilen genç Samsun'da kurtarılamadı

Zehirlendiği iddia edilen genç Samsun'da kurtarılamadı