Samsunspor dersler çıkarıp yoluna devam edecek

Samsunspor dersler çıkarıp yoluna devam edecek

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Kocaelispor maçından dersler çıkararak yollarına devam edeceklerini söyledi

Kocaelispor'a yenildikleri için üzgün olduklarını belirten Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, "Öncelikle bugün kaybettiğimiz için üzgünüz. Ama oyunun geneline baktığınız zaman oyunun özellikle 15'inci dakikadan sonraki gol yediğimiz dakikaya kadar ve ikinci yarının da tamamına yakınını önde oynayan, önde baskı yapan bir takım olarak oynadık. Rakibimiz sadece savunma yapıp hızlı hücumlarla gol arayacaktı. Bununla alakalı hafta içi çok çalışma yapmıştık. Rakibin bütün maç boyu golü dışında bir tane kaçırdığı bir tane de direkten dönen topu var. Çok fazla da atak düşünmediler. Golü de bulduktan sonra da savunma yaptılar" dedi.

ÇOK KAÇIRDIK
Oyunun ilk 15 dakikalık bölümünden sonra oyun üstünlüğünü ele aldıklarını ifade eden Mehmet Altıparmak, "Bu bölümde yakaladığımız pozisyonlar vardı. Özellikle Boli'nin yakaladığı pozisyon var. O gol olsaydı ve biz öne geçmiş olsaydık maç çok farklı şeylere dönebilirdi. Boli'nin pozisyonundan sonra kaçırdığımız pozisyonlar var. Maçın ikinci yarısında oyunu kurtarma adına oyunumuzu oynamaya devam ettik. Bu bölümde özellikle Mehmet Akyüz oyuna girdikten sonra çift santrafora döndük. Bu alanda en az 3 tane Mehmet Akyüz'e pozisyon geldi. 1-2 tane Tomane'nin kafa vuruşu vardı. Yani deplasmanda bir takımın girebileceği kadar pozisyonuna girdik" diye konuştu.

ZEMİN ÇOK KÖTÜYDÜ
Bu maçtan çıkartacakları çok ders olduğunu belirten Mehmet Altıparmak, "Oyun anlamında gerçekten çok kötü bir saha zemininde oynadık. Yürürken bile ayağınıza bir şeyler olabilirdi. Bu kadar kötü zeminde oynayan iki takımın oyuncularını da tebrik ediyorum. Özellikle oyunun sonlarından Barış Başdaş'ı oyuna alarak havadan oyunu kurtarmaya gittik. Ama olmadı. Yakaladığınız pozisyonları deplasmanda atamazsanız mağlup olursunuz. Bugün mağlup olduk. Mücadele anlamında çok mücadele ettik. Sadece kapanan bir takıma karşı oynadık. Buradan çıkartacağımız çok dersler var. Çünkü ligde çok fazla bu tür sayıda maç oynayacağız. Deplasmanda bu kadar takımını iten ve oyunda tutan bir taraftara karşı oynadık. Böyle maçları nasıl oynayacağımızı, ne yapmamız gerektiğini daha fazla çalışacağız. Rakibe karşı daha fazla mücadele edeceğiz. Bu maçtan dersler çıkartıp yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Eroğlu: Samsunspor'u tebrik ederim

Eroğlu: Samsunspor'u tebrik ederim

Samsunspor haketti

Samsunspor haketti

Samsunspor tecrübesiyle kazandı

Samsunspor tecrübesiyle kazandı

Samsunspor U19 Mağlup

Samsunspor U19 Mağlup

Samsunspor, Altınordu'dan şen dönüyor

Samsunspor, Altınordu'dan şen dönüyor