Samsun Valisi Dağlı: Mavi olduk ama vaka sayılarında artış var

Samsun Valisi Dağlı: Mavi olduk ama vaka sayılarında artış var - Samsun haber

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 2. doz aşılamada 'mavi' renge dönmelerine rağmen vaka sayılarında bir miktar artış olduğunu ve duyarlılığın elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçen gün yaptığı açıklamada Türkiye'de vaka artışı en fazla olan 10 il arasında Samsun'u da sayarak uyarılarda bulunmuştu. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 2. doz aşılamada mavi renge dönmelerine karşın duyarlılığın elden bırakılmaması gerektiğini dile getirdi.DUYARLILIK İSTEDİ
Vaka sayılarında bir miktar artış olduğunun altını çizen Vali Zülkif Dağlı, "2 gün önce 2. doz aşılamada 'mavi' renge döndük. Yüzde 75 rakamını yakaladık ancak sayılarda bir miktar artış var. Bu ne demek? Yani hiçbir zaman duyarlılığı elden bırakmamamız gerektiğini anlıyoruz. Çünkü Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'nın da dediği gibi yaş ortalaması gençlere doğru düştü maalesef. Gençlerin daha çok aşıya önem vermesi gerekiyor. Aşılarını yaptırmaları gerekiyor" dedi.

ARTIK GENÇLERİ DE ETKİLİYOR
Virüsün artık genç yaştaki insanları da etkilediğini ifade eden Dağlı, şunları söyledi:
"Geçen hafta itibari ile üniversitelerimiz açıldı. Bu manada öğrenciler yoğun bir şekilde Samsun'a geldiler ve yerleştiler. Yaklaşık 60 bin üniversite öğrencimiz var. Ortaöğretim, ilköğretimde de eğitimlerimiz başladı. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz tüm aşılarını tamamlamak durumundalar. Aksi taktirde ne oluyor? Virüs velilerimize ve ailelere bulaşıyor. Bu manada gençlerimizin en riskli kesim olduğunu belirtmiştik. Aşıya ağırlık vermek durumundayız. Bunu da atlatacağız inşallah."

 

İLGİLİ HABERLER

OMÜ mezunu genç doktorun kahreden ölümü

OMÜ mezunu genç doktorun kahreden ölümü

Samsun'da 'Yetmez' dedirten düşüş

Samsun'da 'Yetmez' dedirten düşüş

Samsun'da hastanın yardımına ambulans helikopter yetişti

Samsun'da hastanın yardımına ambulans helikopter yetişti

Korona virüsten 213 kişi hayatını kaybetti

Korona virüsten 213 kişi hayatını kaybetti

Beyin Pili İle Hayata Dönüş

Beyin Pili İle Hayata Dönüş