Samsun'un TEKNOFEST gururlarına ödül

Samsun'un TEKNOFEST gururlarına ödül - Samsun haber

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzak ve Teknoloji Festivali'nden (TEKNOFEST) birden çok ödülle dönen Samsun Üniversitesi öğrencileri, Samsun protokolü tarafından da ödüllendirildi. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 'TEKNOFEST 2022'de Samsun olarak biz de yüksek irtifaya oturacağız' dedi.


TEKNOFEST'te başarı kazanan Samsun Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri düzenlenen törenle ödüllendirildi. Programda 2022 yılında ev sahibi il olacak Samsun'un gelecek yılki festivalle ilgili ipuçları da verildi. Festivalin kültürel ve sosyal etkinliklerle de donatılacağı, şehrin 2 milyon turist hedefi için çalışacağı belirtildi. Program ilk olarak Vali Dağlı ve beraberindekilerin TEKNOFEST 2021 kapsamında düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda 'araç verimliliği'nde yarışma 2.'si ve kurul özel ödülüne layık görülen SAMÜELAR takımının yaptığı elektrikli aracı incelemeleriyle başladı.

Salonda devam eden törende konuşan Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, "TEKNOFEST 2022 Samsun'da yapılacak. Samsun'u seçmelerinden dolayı ben T3 Vakfı'na çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Milli Mücadele kenti olan Samsun bunu fazlasıyla hak ediyordu. Bunu hep birlikte başaracağız. TEKNOFEST 2022 Samsun'a geldiyse bunda Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nin ve daha sonra buna eklenen Mühendislik Fakültesi'nin öğrencileri ile öğretim üyelerinin büyük emeği var. TEKNOFEST 2022'de Samsun'un adını daha yükseklere çıkarmak istiyoruz" dedi.

"Başarı disiplinden geçer"
Öğrencilere seslenen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Gençler, düşünmek, hayal etmek, üretmek ve hayallerine ulaşmak için çalışmalı. Hepimiz düşünmek, çalışmak ve üretmek zorundayız. Bunu yaptığımızda mutlaka hayal ettiğimiz yerlere geliriz. Ancak başarı disiplinden geçer. Ekip çalışmasından geçer" şeklinde konuştu.


Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise, "TEKNOFEST 2022'nin ilimizde düzenlemesi kararının alınmasından dolayı Samsun olarak biz de yüksek irtifaya oturacağız. Bunu 2022 yılında en güzel şekilde organize etmek suretiyle inşallah Samsun'umuzu olması gereken yere hep birlikte getireceğiz. T3 Vakfı zaten 3 haftadır çalışmalarına başladı. Biz de burada yerelde Büyükşehir Belediye Başkanımızla, ilçe belediyelerimizle, rektör hocalarımızla neler yapabiliriz diye pratiğini yapmaya başladık. Önümüzdeki haftadan itibaren ağırlıklı bir çalışmayla nelerin yapılacağı ortaya koyulmak suretiyle bu duyurulmuş olacak. TEKNOFEST 2022 tam anlamıyla çok hızlı bir sürece girmiş olacak. Biz 10 yıl önce İHA'larla yola çıktık. Ardından SİHA dediğimiz, onun ardından daha büyük neredeyse bir savaş uçağı büyüklüğüne yaklaşan TİHA'larımız gündeme geldi. Tüm Samsun olarak anlımızın akıyla Samsun'umuzda bunu düzenlemek ve güzel bir şekilde gerçekleştirmek suretiyle inşallah bizde önemli bir görevi hep birlikte yerine getirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından TEKNOFEST'e katılan öğrencilere ve öğretim görevlilerine Vali Dağlı ve beraberindekiler tarafından ödülleri verildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da robotlar yarıştı

Samsun'da robotlar yarıştı

Üniversiteli Dilara, babasının sahibi olduğu taksinin direksiyonuna geçti

Üniversiteli Dilara, babasının sahibi olduğu taksinin direksiyonuna geçti

Alaplı'da protokol üyeleri üniversite öğrencileriyle halay çekti

Alaplı'da protokol üyeleri üniversite öğrencileriyle halay çekti

Güzel sanatlar fakültesinden "Sonbahar Buluşması"

Güzel sanatlar fakültesinden "Sonbahar Buluşması"

Eski Milletvekilin oğlu Korona virüse yenildi

Eski Milletvekilin oğlu Korona virüse yenildi