Samsunspor, gelişerek yoluna devam edecek

Samsunspor, gelişerek yoluna devam edecek

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 'Her maça aynı ciddiyetle aynı konsantrasyonla çıkıp her alacağımız puanın değerini bileceğiz, bunu yaparken de oyunumuzu ve oyuncularımızı geliştirerek yolumuza devam edeceğiz' dedi

Cumartesi günü sahasında karşılaşacağı Adanaspor maçının hazırlıklarını sürdüren Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa, bir puan çıkardıkları Eyüpspor ve oynayacakları Adanaspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çapa, "Antalya kampında yapmış olduğumuz çalışmalarda oyuncularımızı daha yakından takıma fırsatımız oldu. Saha içindeki tanıma ile saha dışındaki tanıma arasındaki çok büyük bir fark var. Orada oyuncularımızı daha yakından tanımaya çalıştık. Birlikte çok fazla zaman geçirdik. Çünkü bu işi sonuçta birlikte yapacağız. Bundan dolayı bu süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyordu. Eyüpspor karşılaşması bizim adımıza bir sınavdı ve iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Özellikle oyun anlamında, coşku anlamında. Sahadaki oyuncuların ne oynamak istediğini görmem anlamında güzeldi. Tabiki eksikliklerimiz vardı. Alternatifimiz ve seçeneğimiz biraz daha fazla olsaydı daha değişik sonuçlar olabilirdi. Karşılaşmanın ilk 20-25 dakikasında bizim adımıza gayet güzel şeyleri gördük. İlk golü biz atmış olsaydık maç daha değişik şekil alabilirdi. 2 defa geriye düşüp tekrar beraberliği yakalamak bizim adımıza önemliydi. Oyuncu karakterini görme adına. Son dakika Tomane'nin iki tane pozisyonu var. Ama onun haricinde gayet güzel şeyler gördük. Eyüpspor karşılaşmasında sıralamaya baktığınızda yukarıda olan bir takım. İyi bir takıma karşı berabere kalıp bunun üzüntüsünü yaşamak güzel bir şey" diye konuştu.
İYİ BİR RAKİBE KARŞI OYNAYACAĞIZ
Hafta sonu Samsun'da oynayacakları Adanaspor maçını da değerlendiren Çapa şunları söyledi: "Bazı oyuncularımızı zaman zaman iyi oynarken neden aldığıyla ilgili bazı söylemler oluyor. Bunlar gayet normal ama onlar sadece dışarıda gördüklerini bizde içeride yaşadıklarımızı biliyoruz. Fofana'nın o anda oyundan alınmamasını bizde biliyoruz ama o gün Fofana'yı oyundan almasaydım belki bu hafta veya gelecek haftalarda oynatmama riskim çok daha fazla olacaktı. Çünkü devre arasında ağrısının olduğunu söylemişti. Bende kendisiyle konuştum ve biraz daha devam etmesi gerektiğini söyledik. O da 70 dakikaya kadar gayet güzel işler yaptı. Bu haftaki oynayacağımız karşılaşma bizim adımıza önemli bir karşılaşma ve iç sahada oynayacağız. Cezalı olan oyuncularımız tekrar aramıza dönecekler. Bugün ve yarın yapacağımız idmanlarla takımın şeklini de vereceğiz. İyi bir rakibe karşı oynayacağız. Çünkü bu ligde maç öncesi sıralamaya göre belki favori gözükse de maç sahada oynandığı zaman tamamen değişik hal alabiliyor. Her maça aynı ciddiyetle aynı konsantrasyonla çıkıp her alacağımız puanın değerini bileceğiz, bunu yaparken de oyunumuzu ve oyuncularımızı geliştirerek yolumuza devam edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER

Samsunspor ile Trabzonspor'un gol düellosu: 3-2

Samsunspor ile Trabzonspor'un gol düellosu: 3-2

Samsunspor'a İlaç Gibi 3 Puan

Samsunspor'a İlaç Gibi 3 Puan

Samsunspor'da ilk hedef ilk 6 içinde olmak

Samsunspor'da ilk hedef ilk 6 içinde olmak