Yedaş, Samsun'da ne yapmaya çalışıyor?

Yedaş, Samsun'da ne yapmaya çalışıyor - Samsun haber

Samsun'da elektrik dağıtım şirketi YEDAŞ tarafından kapatılan sokağın açılmasını isteyen mahalle sakinleri toplanarak eylem yaparken; YEDAŞ'ın sürekli belediyeyi adres göstermesi 'YEDAŞ Samsun'da ne yapmaya çalışıyor?' dedirtti

İlkadım ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi sakinlerinin 50 yıldır evlerine ulaşım sağladığı Timurlenk Sokak'taki yol, elektrik dağıtım şirketince "tapulu mülkleri olduğu" gerekçesiyle otopark yapılmak üzere çift yönlü olarak tel örgü çekilerek kapatıldı. Evlerine ve gidecekleri yerlere ulaşımın zorlaştığını belirten mahalle sakinleri toplanıp eylem yaparak, yolun tekrar açılmasını talep ettiler. Mahalleli diğer yolların daha uzun olduğunu ve güvenli bulmadıklarını belirtti. Çocuklarının karanlık sokaklarda başına gelebileceklerden endişe ettiklerini ifade etti. Çevrede oturan engelli vatandaşlar da yolun uzamasından ötürü zorlandığını söylediler.

YEDAŞ BELEDİYEYİ ADRES GÖSTERDİ
YEDAŞ Yetkililerinin yaptığı açıklamada, "Belediyenin de bilgisi dahilinde emniyet güçleri ile birlikte yolu kapattıkları, yol konusunun belediye ile çözülmesi gerektiği, alternatif çözümler için belediyeyle iş birliği yapmaya da hazır olunduğu dile getirilerek, İmar planına uygun yol konusu belediyenin çözeceği durum, oraya başvurulmalı" denilmesi; "YEDAŞ Belediyeden ne istiyor? Samsun'da ne yapmaya çalışıyor? YEDAŞ 50 yıldır açık olan yolu kapatıp, belediyeyi hedef göstererek neyin peşinde?" sorularını da beraberinde getirdi.