İzmir esnafı söz verdi: İndirim pazartesi başlıyor

İzmir esnafı söz verdi: İndirim pazartesi başlıyor - İzmir haber

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ile MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, döviz kurundaki düşüşün ardından fiyatlarında indirim yapan ve bu konuda hazırlıklarını sürdüren Gıda Çarşısı esnafına ziyarette bulunurken, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten esnaf ise pazartesi gününden itibaren indirimle


MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ile MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, Gıda Çarşısı esnafını ziyaret etti. Döviz kurundaki gerileme sonrası fiyatlarında indirim yapan ve bu konuda hazırlıklarını sürdüren toptanı esnafıyla iş yerlerinde sohbet eden Şahin ve Saygılı, indirim yapanlara teşekkür etti.
"Haydi Türkiye Şimdi İndirim Zamanı" kampanyası kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyen MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, Türk Lirası'nın güçlenmesi için esnafın da halkın yanında olması gerektiğini vurgulayarak, "Esnafımızla hemhal olup onlarla halkımıza destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şunu da özellikle belirtmek isterim, roket hızıyla yükselen fiyatların paraşüt hızıyla aşağıya inmesini asla kabul etmeyiz. Devletin iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyması ve dövizin inmesi sonucunda esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin, ham madde üreticimizin de tek yürekle fiyatları eski seviyesine getirmesi milli bir görevdir. Bu görevin layıkıyla yapılacağına inancımız tamdır" dedi.
Dolardaki spekülatif artışların toplumda alım gücünü azalttığını ifade eden MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de bu kapsamda hükümetin yaptığı çalışmayla birlikte doların normalleştiğini belirterek, "Dolar normal seviyelere inse de fiyatların düşmediğini görüyoruz. Biz de esnafımıza, üreticilerimize bu düşüşlerin yapılması için ricada bulunmaya geldik. Ziyaret ettiğimiz ilk işletmede bu çalışmanın yapıldığını gördük, memnuniyet duyduk" diye konuştu.

Talimat verildi, indirim başladı
Türk Lirası'nın değerini daha üst seviyelere çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden çarşı esnaflarından Zübeyir Bozkurt ise "İndirimler başladı. Diğer esnaf arkadaşlarımız da pazartesi gününden itibaren indirim başlatacak. Ben bugün talimat verdim. Özellikle temel tüketim maddelerinde önemli indirimler yapacağız. Vatandaşlar, cumhurbaşkanımızın direktifleri sayesinde ucuza alışveriş yapabilecekler" dedi.
Çarşı esnafından Şehmuz Baran da halkın mağduriyet yaşamaması için ellerinden geleni yapacaklarını, pazartesi gününden itibaren bir indirim kampanyası hazırlığında olduklarını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Fabrikalarda kullanılan doğalgaza kısıtlama getirildi

Fabrikalarda kullanılan doğalgaza kısıtlama getirildi

Samsun'da simite de zam geldi: 2,5 TL

Samsun'da simite de zam geldi: 2,5 TL

KARDEMİR Yönetim Kurulu üyesi Yolbulan istifa etti

KARDEMİR Yönetim Kurulu üyesi Yolbulan istifa etti

Yöresel ürünler Hanımeli ile Çorumlularla buluşacak

Yöresel ürünler Hanımeli ile Çorumlularla buluşacak

Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık toplantısı 22-26 Mayıs'ta

Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık toplantısı 22-26 Mayıs'ta