Kansere yenik düşen terör gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Kansere yenik düşen terör gazisi son yolculuğuna uğurlandı - Gaziantep haber

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde vatani görevini yaparken terör örgütü üyelerinin saldırısı sonucu ağır yaralanarak sağ gözünü kaybeden ve gazi olan Murat Erdoğan (48), akciğer kanseri sonrası gelişen beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Gazi Murat Erdoğan, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Aktoprak Mahallesi'nde düzenlenen törenin ardından son yolc


Hakkar'nin Çukurca ilçesinde 1993 yılında vatani görevini yaparken terör örgütü üyelerinin hain saldırısı sonucu sağ gözünü kaybederek gazi olan ve devlet övünç madalyası alan 48 yaşındaki dört çocuk babası Murat Erdoğan, kısa bir süre önce akciğer kanserine yakalanmıştı. Hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Gazi Murat Erdoğan, akciğer kanserine bağlı beyin kanaması geçirdi. Beyin kanaması sonrası Gaziantep'teki özel bir hastanede bir süre tedavi gören Gazi Murat Erdoğan, sabah erken saatlerde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Gazi Murat Erdoğan son yolculuğuna törenle uğurlandı
Rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Gazi Murat Erdoğan'ın naaşı al bayrağa sarılı tabutla, memleketi Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Aktoprak Mahallesi'ne getirildi. Gazi Murat Erdoğan için Aktoprak Merkez Camii'de tören düzenlendi. Cenaze namazına gazinin ailesi, yakınları, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, askeri yetkililer, mahalle halkı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Gazi Erdoğan, düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası Aktoprak Mahalle Mezarlığı içerisindeki şehitliğe defnedildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yoğun kar yağışı

Samsun'da yoğun kar yağışı

Samsun'da 13 araç birbirine girdi: 3 kişi yaralandı

Samsun'da 13 araç birbirine girdi: 3 kişi yaralandı

Samsun'da bir genç daha kendini vurdu

Samsun'da bir genç daha kendini vurdu

Mustafa Demir'den Samsun Sporuna bir darbe daha

Mustafa Demir'den Samsun Sporuna bir darbe daha

Samsun kara teslim

Samsun kara teslim