IP Güvenlik Sistem ve Cihazları

IP Güvenlik Sistem ve Cihazları

IP Kamera Güvenlik Sistemlerinin Yararları

Hem pratik hem de teknolojik sistemler kurma imkanı sunan IP kameragüvenlik sistemleri günümüzde en çok tercih edilen video izleme yöntemleri arasında yer alır. IP network temelli olacak şekilde yapılandırılan bu sistemler çok sayıda avantaja sahiptir. Üzerinde bulunan sensörler görüntüleri yakalayıp dijital veri haline dönüştürür. Daha sonra görüntü verileri ağ üzerinden iletilir. Sistemin sorunsuz işleyebilmesi için ileri bir ağ teknolojisi kullanılması gerekir. Böylece karta ya da kayıt cihazına ihtiyaç olmaz. Wi-Fi ile internet üzerinden bağlantı kurmak mümkündür.

Temel olarakIP kamera çeşitleri hareket algılama, görüntü depolama, hırsızlık ve yangın gibi durumlar için alarm yönetimi gibi özelliklere sahiptir. Her biri programlanabilir olan bu kameralar kullanım türüne bağlı olarak kablosuz ve kablolu çeşitlere sahiptir. Network ve internet üzerinden erişim sağlanabilir. Kullanılan ileri kamera teknolojisinin çalışması için ek aparatlara ihtiyaç yoktur. Kameradan gelen ses ve görüntü anlık şekilde tablet, bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden izlenebilir. Bütün kameralar aldıkları görüntüleri anında karşı tarafa iletir.

IP Güvenlik Sistem ve Cihazları

IP Kamera Güvenlik Sistemlerinin Yararları

  • Kolay kurulanIP kamera sistemleri analiz desteği, dijital görüntü kalitesi, esnek entegrasyon yapısı gibi özelliklere sahiptir.
  • Birden fazla noktadan çalışabilecek şekilde tasarlanan bu sistemler dağınık ve çok merkezli yerlerin organize olmasını sağlar.
  • Geniş çözüm yelpazesi sunması sayesinde yerleşim alanları, havalimanları, stadyumlar, alışveriş merkezleri vb. alanlarda yapılandırılabilir.
  • Yaygın olarak kullanılan video izleme çözümleri, ürün seviyesine eşdeğer hakları bulunan kullanıcılar tarafından tanımlanır. Aynı anda bilgisayara gerek olmadan mobil telefonlar üzerinden görüntülere kolayca erişilebilir. Aktif olarak çalışan sistemde herhangi bir problem olduğunda bununla ilgili anında alarm alınabilir.
  • Her birgüvenlik sistemleri kartlı geçiş, yangın, ses vb. uyaranlara entegre edilebilir ve gelişmiş teknolojiyle kullanılabilir.

IP Güvenlik Kamera Sistemleri Nelerdir?

IP tabanlı olarak tasarlanan güvenlik kamerası sistemleri ile tüm alanlar istenilen netlikte izlenebilir. Yüksek çözünürlüğe sahip kameralar 61 megapiksele kadar çıkan çözünürlüğü ile pazardaki en yüksek performanslı ürün olarak kabul edilir. Görüntü kalitesinin yanı sıra takip yetenekleri ve görüntülere kolayca ulaşılabilmesi de IP kamera çeşitlerini daha avantajlı hale getirir.

En çok kullanılangüvenlik sistemleri içerisinde termal kamera çözümleri, yaka kamerası çözümü ve multisensör kamera teknolojisi yer alır. Her biri fonksiyonel ve kaliteli olacak şekilde tasarlanan bu ürünler hakkında daha geniş bilgiye Sensormatic markasından ulaşabilir, size en uygun olan sistemi tercih edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yoğun kar yağışı

Samsun'da yoğun kar yağışı

Mustafa Demir'den Samsun Sporuna bir darbe daha

Mustafa Demir'den Samsun Sporuna bir darbe daha

Samsun Valisi Dağlı açıkladı: İdari izinliler

Samsun Valisi Dağlı açıkladı: İdari izinliler

Samsun'da 13 araç birbirine girdi: 3 kişi yaralandı

Samsun'da 13 araç birbirine girdi: 3 kişi yaralandı

Samsun kara teslim

Samsun kara teslim