Karşı binadaki yangına aldırış etmeden sıva yapmaya devam ettiler

Karşı binadaki yangına aldırış etmeden sıva yapmaya devam ettiler - İstanbul haber

Pendik'te bir binanın 3. katındaki gelinlik atölyesinde yangın çıktı. Üst kattaki dairede mahsur kalan 3 kişi itfaiye tarafından kurtarıldı. Yangın çıkan binanın karşısındaki binada sıva yapan işçilerin yangını umursamadan sıvaya devam etmesi dikkat çekti.


Edinilen bilgiye göre, Pendik'te Batı Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan bir binanı 3. katındaki gelinlik atölyesinde yangın çıktı. Kumaşların tutuşmasıyla başladığı değerlendirilen yangın nedeniyle çevreye yoğun duman yükseldi. Yayılan duman, bir üst katta bulunan eve de doldu. Dairdeki 3 kişi, dumanda etkilenerek evde mahsur kaldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri mahsur kalan 2'si Türkmenistan uyruklu 3 kadını merdiven aracıyla kurtardı. Gelinlik atölyesinin sahibi olan kadın ise yangını gözyaşları içerisinde izledi. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, atölyede maddi hasar oluştu.

Yangına karşı sıva çalışması
Öte yandan yangının çıktığı binanın hemen karşısındaki binada sıva çalışması yapan işçiler, binada çıkan yangına aldırış etmeden hiçbir şey olmamış gibi sıva yapmaya devam etti. İşine devam eden işçilerin olayı umursamadan sıva yapması ilginç anlara sahne oldu.
Olaya tanık olan Ahmet Tanrıkulu, "2. katta gelinlik imalatçısı var. Alevler çıktığında oraya gittim. Siyah dumanlarla kaplıydı. Muhtemelen oradan çıktı yangın. Üst katlarda oturanlar vardı. Bir yaralıyı ben ve arkadaş beraber çıkardık. Daha sonrasında itfaiye geldi üst kattaki arkadaşları aldılar. Can kaybı yok çok şükür maddi hasarlı bir yangın" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yoğun kar yağışı

Samsun'da yoğun kar yağışı

Mustafa Demir'den Samsun Sporuna bir darbe daha

Mustafa Demir'den Samsun Sporuna bir darbe daha

Samsun Valisi Dağlı açıkladı: İdari izinliler

Samsun Valisi Dağlı açıkladı: İdari izinliler

Samsun kara teslim

Samsun kara teslim

Samsun'da 13 araç birbirine girdi: 3 kişi yaralandı

Samsun'da 13 araç birbirine girdi: 3 kişi yaralandı