Samsun'da buz gibi ve yağışlı bir hafta

Samsun'da buz gibi ve yağışlı bir hafta - Samsun haber

Meteorolojinin 'aşırı soğuk' uyarısının ardından Samsun, soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Soğuk ve yağışların gelecek hafta başına kadar devam edeceği tahmin ediliyor

Samsun'da devam eden yağışların karla karışık yağmur, iç kesimlerdeyse yer yer yoğun kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Karadeniz Bölgesi, hafta sonu itibarıyla 'aşırı soğuk'ların etkisi altına girdi. Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen aşırı soğukların 22-29 Ocak tarihleri arasında etkili olması tahmin ediliyor.

Samsun'da buz gibi ve yağışlı bir hafta
Meteoroloji uyarısına göre yağışın kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve zamanla karla karışık yağmur, iç kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Ayrıca buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, tipi şeklinde yağış, kıyılarda sel, su baskını ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı. Samsun'da havanın pazar günü karla karışık yağmurlu 2 ila 4 derece; Pazartesi günü karla karışık yağmurlu -1 ila 4 derece; salı günü karla karıyık yağmurlu 1 ila 3 derece, Çarşamba günü yine karla karışık yağmurlu 1 ila 4 derece; Perşembe günü  karla karışık ve yağmurlu eksi 2 ila 4 derece; Cuma günü kar yağışlı  eksi 2 ila 3 derece, Cumartesi günü ise parçalı bulutlu -1 ila 3 derece olacağı tahmin ediliyor.