En Kaliteli Yavru Kedi Maması

En Kaliteli Yavru Kedi Maması

Açık ve Kapalı Tuvaletlerini İndirimli Al Kuryemama.com Sitesinde

Evcil hayvan sahiplenmek günümüzde artık oldukça yaygın olan bir yaşam stili haline gelmiştir. Özellikle kedi, köpek ve kuş gibi canlılar insanlarla yaşamaya en güzel uyum sağlayan canlı türlerindendir. Kedilerin ev ortamına ve sahiplerine daha rahat uyum sağlayabilmeleri için yavruyken sahiplendirilmeleri oldukça önemlidir. Yavru kedi bakmak her ne kadar kolay gibi görünse de aslında pek çok ihtiyacı ve sorumluluğu da beraberinde getirir. Yavru kedinin ev ortamına daha rahat adapte olabilmesi için ona lazım olan kum, mama, tırmalama tahtası, kedi yatağı ve çeşitli eşyalar zaruri niteliktedir. Bunun yanı sıra kedinizi eğitmek istiyorsanız çeşitli ödül mamaları, oyuncaklar ve onun ilgisini çekecek eşyalarla da bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yavru Kedi Mamalarında Öne Çıkan Ürünler

Kedi eşyaları ve bakımı denilince akla ilk gelen ürünler her zaman kedi mamaları olmuştur. Özellikle yavru kediler için üretilmiş olan yavru kedi mamaları, 12 aylıktan küçük kediler için üretilmiş mama çeşitlerindendir. Yavru kedi mamaları gerek boyutu gerek içeriği ile en rahat tüketilebilen mamalardandır. Boyutlarının diğer mamalara göre daha minik ve yumuşak olması nedeniyle rahat çiğnenirken içeriğinin ise daha hafif olması nedeniyle yavru kedinin sindiriminde zorluk yaşatmaz. En <a href="https://kuryemama.com/kedi-mamasi" title="en iyi yavru kedi mamasi">en iyi yavru kedi mamasi</a>da kendi içerisinde ıslak, kuru, tavuklu, balıklı, kuzulu, hamsili, biftekli gibi pek çok çeşide ayrılır. Kedinizin zevklerine ve sağlık durumuna göre veteriner hekiminize danışarak bu mamaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yetişkin Kedi Mamaları Tercih Edeceksiniz Bunları Göz Önünde Bulundurun

Günümüzde tıpkı yavru kedi mamalarında olduğu gibi yetişkin kedi mamaları da pek çok farklılık ve çeşit içermektedir. Bu çeşitlilik göz önünde alındığında şüphesiz en sevilen yetişkin kedi mamaları arasında yaş mamaların yer aldığını söyleyebiliriz. Kediler için tıpkı bir tatlı niteliğinde olan kedi yaş mamaları yemesi kolay, lezzetli, sulu ve bol et içeren besinlerdendir. Ağız veya sindirim problemleri olan kedilerin bile rahatlıkla yiyebildiği yaş mamaların belirli aralıklarla verilmesi önemlidir. Yaş mamanın sıklıkla verilmesi kedilerde diş çürümesi, sararması, ishal ve çeşitli mide sorunlarına yol açabilir. Bu nedenden dolayı haftada bir veya iki defa belirli porsiyonlarda verilen yaş mamalar kedilerin sağlığı için oldukça faydalı olacaktır.

Açık ve Kapalı Kedi Tuvaletleri, Farkları ve Avantajları Nelerdir?

Kedilerin ev ortamında yaşamını rahatlıkla devam ettirebilmesi için onlara lazım olan en önemli eşyalardan biri de muhakkak kedi tuvaletidir. Kediler doğaları gereği tuvalet ihtiyaçlarını belli bir yere yapmaya ve bunu saklamaya meyilli canlılardır böylelikle onlara tuvalet eğitimi vermek çok kolaydır. Yavruyken kendiliğinden bile öğrenen kediler için öncelikle açık kedi tuvaleti kullanmak daha pratik olacaktır. Kedinin boyutu küçük olduğu için rahatlıkla girip çıkabileceği açık kedi tuvaletini kedi büyüdükçe kapalı olanla tercih edebilirsiniz. Yavru olan kediler kumları eşelerken çok fazla etrafa sıçratmayacaklarından ötürüaçık kedi tuvaleti sorun yaratmaz fakat kedi büyüdükçe kum eşeleme hızı da artacağından ötürü kumların etrafa saçılması oldukça olağandır. Bu nedenle temizlik açısından kapalı tuvalet seçimi işinizi görecektir.

Kedi Tuvaleti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kedi tuvaleti alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey tuvaletin büyüklüğüdür. Kediniz eğer büyükse ve tuvaleti ona küçük geliyorsa rahat edemediği için kullanmayı reddedebilir ve evin çeşitli bölgelerine pisleyebilir. Bu sorunun yaşanmaması için boyutları büyük olankapalı kedi tuvaleti en ucuz modellerini tercih etmek sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca seçtiğiniz kabın sağlam bir plastikten üretilmiş olması da bunu uzun yıllar kullanacağınız anlamına geldiği için satın alırken göz önünde bulundurmanız gerebilir. Bu ürünleri satın almak için Kurye Mama sitesine bakabilirsiniz.