Samsun eski Valisi Osman Kaymak Isparta'ya görevlendirildi

Samsun eski Valisi Osman Kaymak Isparta'ya görevlendirildi

Uzun elektirik kesintilerinin yaşandığı Isparta'da Vali Ömer Seymenoğlu geçici olarak görevden alınırken yerine Samsun eski Valisi Osman Kaymak görevlendirildi

Isparta'da yoğun kar yağışı üzerine Perşembe günü başlayan ve yaklaşık 20,000 haneyi
etkileyen elektrik kesintisi gün boyunca kentte hayatı felç etti. Isparta Valiliği, enerji nakil hatlarının ve diğer altyapıların kar yağışı sonrasında hasar alması sonucu Isparta il merkezi ve ilçelere aynı anda elektrik verilemediğini geçen hafta Perşembe günü açıklamıştı. Kesintinin son gününde bölgeye giden ve çalışmaları inceleyen Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez, gece yarısından sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Isparta il ve ilçe merkezlerine elektrik verildi. Elektrik verilemeyen bazı kırsal bölgelerimizin de enerjilendirilmesi için sahada yoğun bir çalışma devam ediyor" dedi.
Yaşana krizin ardından Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevden alındı. Seymenoğlu'nun yerine ise Ankara'dan Merkez Valisi Osman Kaymak atandı. Kaymak daha önce Tunceli ve Samsun'da valilik yapmış, 2020'deki kararnameyle merkeze çekilmişti. Bu arada, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Covid 19 testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu, Isparta'da yoğun kış şartları mücadele döneminde görevinin başındayken, Covid 19'a yakalanmış ve evinde karantina altına girmiştir" denildi.
İçişleri Bakanlığı, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu, Isparta'da yoğun kış şartları mücadele döneminde görevinin başındayken, Covid 19'a yakalanmış ve evinde karantina altına girmiştir. İlde yoğun kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmalarda ilk günden beri bulunan İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı ile yapılan istişareler sonucunda afetle mücadelenin aksamaması ve kamu hizmetlerinin devam etmesi için eski Samsun Valisi, Bakanlığımız Vali Mülkiye Müfettişi Sayın Osman Kaymak 5 Şubat itibari ile valimizin karantina süresince Isparta Vali vekilliğine görevlendirilmiştir. Uygulama rutin bir uygulama olup görevden alma veya atama söz konusu değildir."