Samsunspor T.D. Yücel Uyar: Bizim Beceriksizliğimiz

Samsunspor TD Yücel Uyar: Bizim Beceriksizliğimiz

Samsunspor Teknik Direktörü Yücel Uyar, 'Rakip korner atmamış ama maçın skoruna baktığımızda 2-1 mağlup olmuşuz. Bu bizim beceriksizliğimiz. Çünkü Samsunspor'a yakışmayacak iki tane gol yedik' dedi

Samsunspor Teknik Direktörü Yücel Uyar, Beypiliç Boluspor maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Futbolun istatistik oyunu olmadığını belirten Teknik Direktör Yücel Uyar, "Bugün garip bir oyun oldu. Maalesef futbol istatistik oyunu değil. Bakınca oyunu kontrol etmişiz, yüzde 68 topa sahip olmuşuz. Rakip yüzde 32 olmuş. Rakip ceza sahasına 30 defa girmişiz, rakip 12-13 kere girmiş. Rakip korner atmamış ama maçın skoruna baktığımızda 2-1 mağlup olmuşuz. Bunu şöyle değerlendirmek lazım. Bu bizim beceriksizliğimizdir. Çünkü Samsunspor'a yakışmayacak iki tane gol yedik. Dört ortaları var, iki tanesi gol oldu. Bizim yaptığımız ortalar yirminin üzerinde. Bunu değerlendireceğiz. Bize göre bu sezonun özeti gibi oldu" dedi.

SADECE ŞANSA BAĞLAMAK DOĞRU DEĞİL

Samsunspor'un bütün sezon boyunca basit goller yediğini ifade eden Yücel Uyar, "Pozisyon hatalarından, bireysel hatalardan, yanlış pozisyon almalardan. Üzgünüz, çünkü bir fırsat daha gelmişti. Maalesef kaçırdık. İkinci devre, özellikle Beypiliç Boluspor'un golünden sonra oyun akıcılığını kaybetti. Beypiliç Boluspor skoru buldu, oyunu yavaşlattı, yattı, kalkmadı. Yani ikinci devre çok keyifli bir maç olmadı. Pozisyonlar yakaladık. Son dakika direkten dönen, bir adım mesafeden ayak içi vurup kaleye atamadığımız pozisyonlar oldu. Maalesef bunu sadece şansa bağlamak istemiyorum, burada bizim beceriksizliğimiz vardı. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Bu maçı böyle bitirmek istemezdik" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsunspor efsanelerinden Samsunspor'a destek

Samsunspor efsanelerinden Samsunspor'a destek

Samsunspor Metot Değiştirdi

Samsunspor Metot Değiştirdi

Samsunspor 3 Mevkie Takviye Bekliyor

Samsunspor 3 Mevkie Takviye Bekliyor

Samsunspor, Kayseri kampına 29 futbolcuyla gitti

Samsunspor, Kayseri kampına 29 futbolcuyla gitti

Samsunspor Kadroyu Oluşturmaya çalışıyor

Samsunspor Kadroyu Oluşturmaya çalışıyor