Kartlık Nasıl Kullanılır?

Kartlık Nasıl Kullanılır

Moda dünyasında yeri çok önemli olan kartlık, genellikle erkeklere hitap etmekte. Çünkü kadın cüzdanlarında kredi kartı için ayrı bir bölme yer alması bazen kartlık kullanımını gerektirmiyor.

Kartlık Nasıl Kullanılır?

Erkekler ve kadınlar arasında kartlık kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Özellikle de kredi kartı ve kimlikleri bir arada tutmaya yardım eden bu minimal cüzdanlar, pek çok erkeğin ve kadının vazgeçemediği ürünlerden biri oluyor. Çanta firmalarının seri üretimle piyasaya sunduğu cüzdan kartlık modelleri sayesinde eller de kollar da rahata eriyor.

Moda dünyasında yeri çok önemli olan kartlık, genellikle erkeklere hitap etmekte. Çünkü kadın cüzdanlarında kredi kartı için ayrı bir bölme yer alması bazen kartlık kullanımını gerektirmiyor. Tabi dileyen herkes fazla olan kartlarını düzenlemek için kartlık kullanmayı tercih ediyor. Senin de kredi kartlarına ve kimliklerine düzen verecek bir kartlığa ihtiyacın olursa; kartlık seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini bizden öğrenebilirsin.

Kartlık modelleri,  sevilen birine hediye alınacak ya da tebrik için götürülecek bir hediye olabilir. Ayrıca çalışma hayatına başlayan bir kişi için de moral hediyesi olarak verilebilir. Birden fazla kartı aynı anda taşımak ve düzenli şekilde tutmak istersen kartlık kullanmaya başlayabilirsin. Bu ürün sayesinde gün içinde pek çok konuda rahat edebilirsin. Şimdi seninle neden kartlık kullanılmalı sorusuna derin bir mercek tutalım, hazır mısın?

Kartlık Ne İşe Yarar?

 Kartlık cüzdan erkek ve kadınlar için yardımcı aksesuarlardan biridir. Bu ürünlerin ne işe yaradığını tek tek anlatmak gerekir:

 • Yanında nakit para taşımayan kişiler için üretilen kartlık modelleri, kredi kartı ve kimliklerin bir arada düzenli şekilde taşınmasına yardım eder.
 • Kredi kartı, banka kartı, işyeri kimliği ve vatandaşlık kimliği gibi en önemli kartları ayrı ceplerde değil de bir noktada toplamak için kullanır.
 • Kartlıklar, pantolon cebine sığacak kadar küçük ve ergonomiktir.
 • Bu ürüne sahip olanlar, ağır çanta ve para cüzdanı taşımaktan vazgeçerek daha rahat hareket edebilirler.
 • Kredi kartlarının son kullanma gününe kadar yıpranmadan ve manyetik etkisini kaybetmeden korunmasına da destek olur.

 Kartlık Nasıl Kullanılır?

Kartlık Nasıl Kullanılır?

Kartlık kullanımı kadın ve erkekler için o kadar zahmetsiz ki! Bazı kartlık modelleri tek tuşla kartları iç cepten yukarı çekiyor ve istediğin kartları almana yardım ediyor. Bazı kartlıklar ise sağ ve sol tarafa açılan cepler sayesinde kolay kullanım sağlar. Kartlık kullanımı hakkında bilmen gereken diğer detayları sana şöyle anlatalım:

 

 • Kartlığı en iyi şekilde kullanmak için en çok ihtiyaç duyduğun kredi kartlarını ve kimlikleri ayırt etmelisin.
 • Gün içinde mutlaka yanında olması gereken kartları seçtikten sonra hepsini aynı konumda tek tek kart bölmelerine yerleştirmelisin.
 • Eğer kartlığın mıknatıslı kapaklıysa kartları koyduktan sonra çantana ya da cebine atabilirsin.
 • Düğmeli ya da tokalı kapak sistemi varsa; iyi şekilde kapattıktan sonra çantana yerleştirebilirsin.
 • Kartlığı dilediğin anda yanında taşımak istersen kimliğini ve kredi kartlarını yanında bulundurmayı unutmamalısın.

Kartlık Cüzdanlar Pahalı Mıdır?

 Kadın ve erkek cüzdan kartlık modelleri çok pahalı ürünler değildir. Her firma kendine göre kalite ve etiket belirmektedir.

 • Kartlık modellerini incelerken kullanılan derinin malzemesine ve dikişlerin kalitesine dikkat ederek seçim yapabilirsin.
 • Severek kullanacağın kartlığın etiketini belirleyen faktörlerden biri kart bölme sayısıdır. Eğer 5 bölmeden fazla bir ürün alacaksan kartlık fiyatları karşına 100 TL'den fazla rakamlarda çıkabilir.
 • Hakiki deri kartlık modelleri ise zaman zaman 300 TL'nin üzerinde reyonlarda yerini almaktadır.
 • Mekanizmalı metal kartlık seçenekleri ise mekanizmadan dolayı 400 TL üzerinde dikkat çekmektedir.

Kimler Kartlık Kullanmalı?

 Kartlık Nasıl Kullanılır?

Herkes için pek çok zevke hitap eden kullanışlı kartlık modelleri piyasada yerini alıyor. Eğer sen de kredi kartlarını sürekli çantanın ceplerinden topluyorsan artık kartlık kullanma zamanın geldi diyebiliriz.

Kartlık kullanımı sayesinde daha düzenli ve disiplinli bir çantaya ya da cüzdana sahip olabilirsin. Kartlık kimlere önerilir diye merak edersen bu sorunun yanıtı herkes için geçerli. Kredi kartların, kartvizitlerin, kimliklerin için özel ve güzel bir eşya olduğundan dilediğin zamanda kullanabilirsin.

Biri için ufak bir hediye almak istersen kartlık tercih edebilirsin. Hediye amaçlı kartlık götürdüğünde karşı tarafı mutlu edebilirsin. Öğrenciler de kartlık kullanabilir. Özellikle de dershane ve okul kimliklerini bir arada taşımak için otobüs kartlarına anında ulaşmak için bu ürünler vazgeçilmez!

Sık sık dışarıda bulunan ve kredi kartlarıyla haşır neşir olan biriysen mutlaka kendin için çok bölmeli kartlık almalısın. Bu ürün sayesinde tüm kartlarına tek bir hamlede ulaşabilirsin. Üstelik manyetik etkilerini bozmadan senelerce kartlarını kolayca kullanabilirsin.

Kartlık Cüzdanlar Nerede Taşınır?

 Kartlık Nasıl Kullanılır?

Kartlık cüzdan modellerini gün içinde yanında taşıyarak rahatlığın tadına varabilirsin. Hangi kartım nerdeydi, kimliklerimi bulamıyorum telaşına girmektense bir tane kaliteli kartlık alıp hepsini tek bir yerde toplayabilirsin. Kartlığı açtığında ise tüm ihtiyacın olan kimlik ve kartlar karşında olacak.

Kartlık nerede taşınır dediğini duyar gibiyiz. Bu konuda sana birkaç fikir vermek isteriz:

 • Eğer evden çıkarken yanına çanta alıyorsan kartlığını çantanda kolayca ulaşabileceğin bir cebe koyabilirsin. İhtiyaç halinde hemen kullanabilirsin.
 • Çantasız gezerim, keyfime bakarım diyorsan kartlığı kıyafet cebinde taşıma fikri de sana cazip gelebilir. Kot pantolon ya da ceket cebinde bu eşyayı bulundurabilirsin.
 • Araç kullanırken de eline alıp aracın herhangi bir bölmesinde kartlığı saklayabilirsin.
 • Eşofman giyip dışarı çıktığında kartlığı eşofman cebinde taşıyarak işlerine odaklanabilirsin.
 • Okula giderken de okul çantana kartlığı atıp gün içindeki telaşlarına yönelebilirsin.
 • Sen neredeysen kartlığın da orada olacak ve dilediğin anda kartlarını kullanmaya başlayacaksın.

Kartlıkta Olması Gereken Özellikler

Kendine ya da sevdiklerine kartlık alırken bazı özelliklerin olması daha iyi bir alışveriş yapmana yardım edecektir. Bu özelliklerden bahsedecek olursak şöyle bir maddelendirme yapmamız gerekir:

 

 • Alacağın kartlığın ölçüsü çok önemli bir detay. Ortalama 13x7 cm ölçülerinde bir ürün alırsan; kredi kartlarını kolayca yerleştirebilirsin.
 • Kullanılan malzeme de sana seneler boyu eşlik etmesi için önemli oluyor.
 • Hakiki deri malzemeyle özenle üretilmiş bir kartlık alırsan ömür boyu kullanma imkanın olabilir.
 • Ancak daha yapay malzemeli bir kartlık alırsan yıpranma payı çok olacağından kısa süreli kullanabilirsin.
 • Kartların için ayrılan bölmelerin sayısı da alışverişini etkileyen bir detay. Çok bölmeli kartlık alırsan gerekli olan tüm kartlarını kolayca yanında taşıyabilirsin.
 • 3 bölmeli bir kartlık kullanacaksan da bu ürüne kimliğin, aktif kredi kartın ve otobüs kartın gibi kısıtlı kartları koyabilirsin.
 • Kartların düşmemesi için mıknatıslı ya da mekanizmalı kapakların olması önerilir. Cebinde ve çantanda taşırken için rahat olacaktır.
 • Kadın ve erkekler için tasarlanmış kartlık modelleri, her zevke hitap eden renklerle üretilmektedir. Eğer sevdiğin bir renk varsa o rengi taşıyan kartlıklara bakabilirsin.
 • Minimal ve sadeliği sevenler için deseni olmayan tek renkli kartlıklar sunulurken; gösterişi ve dinamizmi sevenlere ise işlemeli, desenli kartlıklar tavsiye edilir.
 • Kimliğini anında göstermene yardım eden şeffaf bölmeli bir kartlık alırsan; her ortamda rahatça kimliğini gösterebilirsin. Okulda ve resmi yerlerde kimlik gösterilmesi zorunlu olduğu için bu tür kartlıklara detaylıca bakabilirsin.
 • Tarzına hitap eden çeşitli kadın ve   erkek kartlık  cüzdanları hem en yakın mağazalarda hem de online alışveriş platformlarında kolayca bulabilirsin. En uygunlarını yakalamak için bol bol araştırma yapmayı da unutma!

 

İLGİLİ HABERLER

Denetimden kaçmak için ters şeride girdi, yakalanınca aday sürücü ve alkollü old

Denetimden kaçmak için ters şeride girdi, yakalanınca aday sürücü ve alkollü old

Kdz. Ereğli'de pat pat kazası: 1 yaralı

Kdz. Ereğli'de pat pat kazası: 1 yaralı

Tekirdağ'da direksiyon hakimiyetini kaybeden alkollü sürücü takla attı

Tekirdağ'da direksiyon hakimiyetini kaybeden alkollü sürücü takla attı

Şanlıurfa'da terör operasyonu: 2 tutuklama

Şanlıurfa'da terör operasyonu: 2 tutuklama

Yolun karşısına geçmeye çalışan 2 kişi, kırmızı ışıkta geçen aracın altında kalm

Yolun karşısına geçmeye çalışan 2 kişi, kırmızı ışıkta geçen aracın altında kalm