HaberlerKavak olimpiyatlara hazırlanıyor

Kavak olimpiyatlara hazırlanıyor

Samsun'da düzenlenecek 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda güreş müsabakalarının yapılacağı Kavak ilçesi, Deaflympics hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Kavak olimpiyatlara hazırlanıyor

GÜREŞ HEYECANI KAVAK'TA

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda geri sayım sürerken, Samsun ve ilçelerinde hummalı bir hazırlık devam ediyor. Güreş müsabakalarının Kavak'ta yapılacağını müjdeleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Kavak Spor Salonu'nda, birim amirleri ile birlikte incelemelerde bulundu. Dünya'nın en büyük 3. spor organizasyonunun Karadeniz’in incisi Samsun'da yapılmasından dolayı gururlu olduklarını belirterten Sarıcaoğlu, "Güreş müsabakalarının Kavak'ta yapılacak olması ve tüm Dünya'nın ilçemizi izleyecek olması, bizi heyecanlandırıyor" diye konuştu.

OLİMPİYATLAR BÜYÜK ŞANS

Olimpiyatların Kavak için çok büyük bir şans olduğunun altını çizen Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, "Bu şansı iyi değerlendirmeliyiz. İlçemizde yapmış olduğumuz çalışmaları, tüm Dünya ile paylaşmamız bizleri umutlandırıyor. Türk güreşinin efsane isimlerinden biri olan Yaşar Doğu'nun doğup büyüdüğü Kavak’a da bu yakışırdı. Olimpiyatlara sayılı günler kala ilçemiz genelinde hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Farklı ülkelerden gelecek misafirlerimize Kavak'ı ve kültürümüzü en iyi şekilde yansıtmaya çalışacağız. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a şahsım ve tüm Kavaklılar adına teşekkür ediyorum" dedi.SIRADAKİ HABER