HaberlerCHP Ordu Milletvekili Seyit Torun: 'Adalet isteğine kulak verin'

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun: 'Adalet isteğine kulak verin'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,'Bu ülkeyi yönetenler bu kitlenin, adalet isteğine kulak vermek zorunda' dedi

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun: 'Adalet isteğine kulak verin'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Haberaks TV ekranlarında yayınlanan Burcu Düzgün Çoban'ın sunduğu Haberin Sesi programına katılarak, 22. gününde olan Adalet Yürüyüşü sürecini değerlendirdi. Milyonlarca masum insanın hak, adalet ve hukuk için adım attığını ifade eden Torun, ülkeyi yönetenlerin ise bu isteğe kulak vermek zorunda olduğunu söyledi.

SADECE SİYASİ PARTİ YÜRÜYÜŞÜ DEĞİL

“22 gündür yağmur, çamur demeden bütün doğal koşullara rağmen yürüyoruz” diyen Torun, her kesimden ve her düşünceden yurttaşın yürüyüşte yer aldığını söyledi. Torun, “Bu Adalet Yürüyüşü sadece bir siyasi parti yürüyüşü değil. CHP olarak biz başlattık ama şu an arkasında binlerce insan var. Her düşünce yapısından, her bölgeden insan var ve büyük bir kararlılıkla yürüyorlar. 22 gündür zorlu bir süreç yaşadık. 2 günümüz kaldı, 2 gün sonra süreci tamamlamış olacağız. İnanıyorum ki pazar günü yapacağımız görkemli finalle de ilk etabımızı bitirmiş olacağız. Adalet arayışımız 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de yapacağımız mitingle bitmeyecek. Mücadelemiz her anlamda devam edecek. Biz Türkiye'de herkes için adalet arıyoruz. 80 milyon için adalet arıyoruz, hak, hukuk ve adalet diyoruz. Köylüye, işçiye, memura toplumun bütün kesimlerine adalet istiyoruz. Adaleti tescil edene kadar da mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.

ADALET MAĞDURLARININ SESİYİZ

Torun, Adalet Yürüyüşü sonrasında nelerin değişeceği konusunda da değerlendirmeler yaparak, “Bu ülkeyi yönetenler bu kitlenin, adalet isteğine kulak vermek zorunda. Milyonlarca masum insanın talebi hak, adalet, hukuk... İnanıyoruz ki ülkeyi yönetenler, bu sese kulak verecekler, Türkiye’de yaşanan adaletsizlik son bulacak. Hepimizin talebi bu ve bu ülkede adaletin mağdur ettiği insanların sesiyiz. Toplumun bütün kesimlerinde ciddi bir mağduriyet yaşanıyor. Gelirde, yaşamda, tarımda, emeklinin ücretinde, şehit aileleri arasında dahi adaletsizlik var. Bu kadar adaletsizliğin olduğu bir ülkede bu talebimize mutlaka kulak verilmesi ve adım atılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Pirsu DÜZGÜNSIRADAKİ HABER