HaberlerAyvacık'ta şenlik coşkusu

Ayvacık'ta şenlik coşkusu

Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı tarafından bu yıl 5.'si düzenlenen bahar şenliği, Hapan Boğazı'nda 10 binlerce kişinin katılımıyla yapıldı. Samsunlu siyasilerin ve işadamlarının akın ettiği şenlikte, Başkan Erdal Avcı, hemşehrilerine teşekkür etti

Ayvacık'ta şenlik coşkusu

Samsun'un Ayvacık İlçesi'ndeki Hapan Boğazı'nda Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı tarafından bu yıl 5'ncisi düzenlenen bahar şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Hapan Boğazı'nı dolduran yaklaşık 10 bin kişi, Samsun ve İstanbul'dan gelen yerel sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel türkü ve şarkılarla, yöresel halk oyunlarının muhteşem gösterileriyle doyasıya eğlendi.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Geleneksel hale gelen şenliğe Samsun'dan Amasya'ya, Tokat'tan Ordu'ya kadar birçok il ve ilçeden vatandaşlar katıldı. Özellikle gurbetçiler memleket özlemini gidermek için planladıkları tatillerini Ayvacık Ziraat Odası tarafından düzenlenen bahar şenliğine denk getirdi. Oda Başkanı Erdal Avcı tarafından özel olarak davet edilen Samsunlu siyasetçiler ve iş adamları da şenliğin onur konuğu oldu.

İŞ ADAMLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Avcı, "Bu yoğunlukta bizleri yalnız bırakmayan çok değerli iş adamlarımıza, SAMKON Onursal Başkanı ve hayırsever işadamı H.Kaya Aşcı'ya, Bafra Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Hacıoğlu'na, ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz'a, tüm muhtarlarımıza, siyasi parti il ve ilçe başkanlarımıza hepinize de ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

USTA'DAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

Şenliğin onur konuklarından MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'ya davetlerine katıldığı için teşekkürlerini sunan Avcı, "Bizler yerel yöneticiler olarak, bürokrat milletvekili adayını duyduğumuzda iki adım geri çekilirdik. Ama analar öyle yiğitler doğuruyor ki hem bürokrat, hem müsteşar hem de halk adamı olabiliyor. İşte bu insan da Samsun'un gururu Erhan Usta'dır" dedi.

EĞİTİM VE TANITIMLAR YAPILDI

Şenliğin sadece eğlence amaçlı olmadığını, çiftçilere yönelik bilgilendirme çalışmalarının da yapıldığını ifade eden Avcı, "Stantlarımızda fındık dikimi, budama, toprak analizi, gübreleme ve hasat dönemi çiftçilerimize anlatıldı. Ayrıca genç çiftçilerimizin teşvik edilmesi konusunda Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin vermiş olduğu destekle mantar ve arıcılık projeleri paylaşıldı" diye konuştu.SIRADAKİ HABER