HaberlerSamsunspor: Samsunspor taraftarının protesto yürüyüşü iptal

Samsunspor: Samsunspor taraftarının protesto yürüyüşü iptal

Samsunspor: Samsunspor taraftar gruplarının bugün Şehir Kulübü önünde toplanarak, TFF Samsun Bölge Müdürlüğü binasına kadar yürüyüp, Beşiktaş- Konyaspor maçının şehre verilmesini protesto edeceklerdi. Ancak bu yürüyüşü Samsun İl Emniyet Müdürlüğü iptal etti.

Samsunspor: Samsunspor taraftarının protesto yürüyüşü iptal

Samsunspor: Samsun 19 Mayıs Stadyumu'ndaki ilk resmi maçı kendilerinin oynaması gerektiğini söyleyen Samsunsporlu taraftarlar, protesto yürüyüşüne hazırlanıyorlardı .Stattaki ilk resmi maçın Beşiktaş- Konyaspor Süper Kupa mücadelesi olarak açıklanmasının ardından taraftar grupları ayaklandı. Ortak bir karar alan taraftar grupları bugün saat 19.00'da Şehir Kulübü önünde toplanacaklardı. Ancakbu yürüşe Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hem ülkedeki OHAL kararı, hemde büyük taşkınlık çıkabileceği sebebiyle izin verilmedi. Samsunspor taraftarı da bugünkü yürüyüşü iptal ettiklerini açıkladı. 

 

Taraftarların TFF Samsun Bölge Müdürlüğü binasına kadar yürüyerek bu kararı protesto edeceği ve burada bir de basın açıklaması yapacağı belirtildi. Taraftarlar sosyal medya aracılığıyla tüm Samsunluları da yürüyüşe davet etti.

 SIRADAKİ HABER