HaberlerAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: '15 Temmuz diriliş ve direniş'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: '15 Temmuz diriliş ve direniş'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz'un yıldönümünde dünyaya tekrar çok güçlü biçimde bir mesaj verilmesi gerektiğini belirterek, ''15 Temmuz hem bir diriliş hem de bir direniş. Bir daha devletimizin böyleihanetle karşı karşıya gelmesini istemediğimiz için bunu yapmak zorundayız'' dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: '15 Temmuz diriliş ve direniş'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’un Atakum İlçesi'ndeki Çakırlar Korusu’nda basın mensupları ile biraraya geldi. Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy'un yanı sıra başta Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun olmak üzere, Samsun'da görev yapan basın mensupları katıldı. Karaaslan, kahvaltı programının ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

HERHANGİ BİR ANMA DEĞİL

15 Temmuz'un yıldönümünde dünyaya tekrar güçlü bir mesaj verilmesi gerektiğini söyleyen Karaaslan,''Bu herhangi bir anma töreni değil. Bizim bir yıl önce yaşadığımız kabus gibi geceden sonra verdiğimiz mücadelenin dünyaya duyurulması. Bu meseleye millet sahip çıktıkça ideolojik kalıplara girmez. Dünyaya dönüp bir şeyler söylemek zorundayız. O gece ne yaşadığımızı çok iyi biliyoruz. O gece Türkiye genelinde, hain teröristlerin dışında her şey yeniden yaşanacak. Salalar okunacak, halk yeniden evlerinden çıkıp meydanlara gidecek. Cumhurbaşkanımız bu defa küçücük bir telefon ekranından değil, halka meydanlarda seslenecek. Tüm şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilecek. Bunlarla birilikte sempozyumlar ve paneller düzenlenecek'' diye konuştu.

TEKRAR TEK YÜREK OLACAĞIZ

15 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul merkezli 81 ilde programlar düzenleneceğini söyleyen Karaaslan, ''Asıl tören gece 02:37'de TBMM'nin önündeki alanda gerçekeşecek. En şiddetli çatışmaların yaşandığı alanda tekrar tek yürek olacağız. Arkasından sabah namazı kılınacak. O gün hangi duyguyla gidildiyse meydanlara, siyasi parti düşünmeden aynı ruhla meydana gitmeliyiz. Çünkü 15 Temmuz hem bir diriliş hem de bir direniş. Hem şerdir, hem de hayır. Bir daha da devletimizin böyle bir vatan hainliğiyle karşı karşıya gelmesini istemediğimiz için bunu yapmak zorundayız'' dedi.

FETÖ'CÜLERİ AÇIKLAMAMAK PARÇASI OLMAKTIR

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın, “Ben Samsun’daki FETÖ’cüleri biliyorum'' açıklamalarıyla ilgili gelen soruları cevaplayan Karaaslan,''İsim bilen açıklasın. Açıklamamak bile bunun bir parçası olmaktır. Birisi bir şeylerden eminse, belgesi varsa mutlaka bunu açıklamalı. Bunları bilip de kapalı kapılar arkasında tutup, kamuoyuna çıkıp kısacık demeçler verip geri çekiliyorsa, bu kabul edilemez. Hepimiz bir mücadelenin içerisindeyiz ve bir parçasıyız. Bırakın milletvekilini vatandaş olarak herkesin ne bildiği varsa, bunları yetkililere bildirme sorumluluğu var. Casusluk faaliyetleriyle devletin tüm kanallarına sızmış terör örgütünden bahsediyoruz. Burada bildiği bir şeyi açıklamıyorsa bu gerçekten büyük bir yanlış'' diye konuştu.

TEMİZLİĞİ ÖNCE BİZ BAŞLATTIK

AK Parti'nin FETÖ konusunda hiçbir çekincesi olmadığını söyleyen Karaaslan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: ''Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; kardeşiniz, çocuğunuz dahi olsa, kim olursa olsun bu bir mücadele. Burada devlet, millet ve bayrak öncelikliyse eğer, herkesin öyle tavır alması gerekir. Biz 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ ile etkileşiminin devam etmesini birinci kriter olarak benimsedik. Ona göre seçimlerimizi yaptık. Dolayısıyla biz büyük oranda bu temizliği en önce başlatanlarız. Bugün herkesin bayrak, devlet, millet temelinde meseleye bakması gerekir. Bu, siyasi bir meselenin parçası olamayacak kadar büyük bir konu'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER