HaberlerPara için değil Sevdam için geldim

Para için değil Sevdam için geldim

Atakum Belediyespor'un en gözde transferlerinden Gökhan Şen, Haber Gazetesi'ne samimi açıklamalarda bulundu. Birçok profesyonel takımda forma giyen ve profesyonelden amatöre dönen Gökhan, 'Ben para için değil, memleket sevdam için Atakum'a geldim'dedi

Para için değil Sevdam için geldim

HABER'E ANLATTI

Hedef 3. Lig parolasıyla yola çıkan Atakum Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları sürüyor. Turuncu-Mavililerin en gözde transferlerinden olan ve büyük ses getiren Gökhan Şen, Haber Gazetesi'ne samimi açıklamalarda bulundu. 2. Lig ve 3. Ligde ki birçok takımda forma giyen sergilediği futbolla herkesin beğenisini kazanan Gökhan Şen, Atakum Belediyespor'a neden geldiğini ve neler yapmak istediğini anlattı. Çevresindekilerin neden profesyonelden amatöre döndün? sorularına maruz kaldığını söyleyen Gökhan, "Öncellikle Atakum Belediyespor'a geldiğim için mutluyum. Burada bir proje var, ve bende bu projede yer almak istedim. O yüzden burdayım"dedi.

MEMLEKET GİBİSİ YOK

Profesyonel hayatında herşeyin yolunda gittiğini birçok profesyonel takımdan da teklifler aldığını ancak Atakum Belediyespor'u tercih ettiğini belirten Gökhan, "Başkan Mehmet Aydın'la görüşmemde gerçekten bu takımın hedefinin 3. lig olduğuna inandım. Kendisine ve yönetim kurulu ekibine güvenerek profesyonelden amatöre dönüş yaptım. Benim önceliğim para değil. Futbola Büyükşehir Belediyespor'da Ali Altıntaş'ın desteğiyle başladım. 17 yaşında gurbete çıktım ve 4 yıl gurbet ellerde kalarak çok zorluklar yaşadım. Bu sıralarda da hep memleket özlemi çektim. Geri dönüş yapmak istedim ama Samsun da Samsunspor'dan başka profesyonel ligde takım olmadığı için dönüş yapamadım"diye konuştu.

BU YOLA BAŞKOYDUK

Samsun'da nedense kendi çoçuklarına değer verilmediğini dile getiren Gökhan Şen, "Samsunspor altyapısında ve hatta Mesut Bakkal yönetiminde A takımda da yer aldım. Ama o sıralarda gördüm ki bizim kendi yuvamızda ve şehrimizde pekte bir değerimiz yok. Benim şimdiki hedefim yeni yuvam Atakum Belediyespor'da hedefe ulaşmak ve bu şehirde artık bir takımında profesyonel liglerde yer almasını sağlamak. Eğer bunu başarabilirsek Samsun ve Samsun'un öz çocukları için yeni bir kapı açılacak. Bizden sonra ki kardeşlerimizde şehrinde profesyonel bir takım olduğu için gurbet ellere gitme gibi bir zorunluluğu kalmayacak. Artık bu yola başkoyduk. Proje takımı Atakum Belediyespor'da bizde bu projenin kahramanları olmak için elimizden geleni yapacağız"dedi.

Salim YILDIZSIRADAKİ HABER