HaberlerSamsun haberSalıpazarı'ndan organik turizm atağı

Salıpazarı'ndan organik turizm atağı - Samsun haber

Salıpazarı İlçesi'nde belediye ve Mikrofinans işbirliği ile yöresel ürünlerin satılacağı pazar hizmete girdi. Belediye Başkanı Halil Akgül, pazarın ilçenin organik turizmine katkı sağlayacağını ifade etti

Salıpazarı'ndan organik turizm atağı

Salıpazarı'nın Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı içinde hazırlanan yöresel ürün pazarı, Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın ve Belediye Başkanı Halil Akgül'ün katılımlarıyla açıldı.

KADINLARA BÜYÜK EMEK VERDİ

Kaymakam Küsmez, kadının emeğinin ete kemiğe büründüğü bir proje için bir araya geldiklerini ifade ederek, "Kadınlara destek olmak, onları tebrik etmek, bundan sonrası için de yanlarında olacağımızı beyan etmek ve zaten güçlü olan kadınlarımıza biraz olsun destek olmak için buradayız" dedi.

TURİZME YANSIMASI OLACAK

Organik pazarın ilçe için bir ilk olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Halil Akgül, "Salıpazarı-Çarşamba arası artık 8 dakika. Bundan böyle ilçemize daha çok yerli turist geleceğine inanıyoruz. Pazara gelenlerin Salıpazarı'nın doğal güzelliklerinin yanında ilçemizde yetişmiş organik ürünlerden faydalanacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

DOĞAL GÜZELLİĞİN BAŞKENTİ

Salıpazarı ilçesini coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle doğal yaşamın başkenti olarak adlandırdıklarını ifade eden Akgül, "Tarihi ve turistik alanlarının yanında bu pazarda sergilenen birbirinden güzel yöresel ürünlerle tanışacak olan bölge halkı Salıpazarı'nın zenginliklerinin farkına varacak. Bu işin oluşumunda büyük emekleri bulunan Erensoy'u da tebrik etmek gerekir. 3-4 yıldır çok uğraş verdi. İlçemizin tanıtımı adına yaptığı katkıların yanı sıra, şimdi de bu pazarın kurulmasında büyük emeği var" ifadelerine yer verdi.SIRADAKİ HABER