HaberlerKaraaslan, Çakır ile birlikte Samsunlularla buluştu

Karaaslan, Çakır ile birlikte Samsunlularla buluştu

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Deaflympics etkinlikleri kapsamında, Maskot Çakır ile birlikte şehrin farklı noktalarında Samsunlularla buluştu.

Karaaslan, Çakır ile birlikte Samsunlularla buluştu

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Deaflympics 2017 Genel Koordinatörü Serkan Baltacı ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, organizasyonun resmi maskotu Çakır’la birlikte Çobanlı sahilinde Samsunlularla buluştu.

Türkiye’nin artık dünya çapında büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan ve bunu da tüm imkanlarını seferber ederek gerçekleştiren bir ülke olduğunu söyleyen Vekil Karaaslan, “Dolayısıyla böyle büyük bir uluslararası organizasyona katılımın yüksek olması da çok doğal. Özellikle de sporcular bakımından. Deaflympics’e katılacak ülkelerin sayısı hâlâ artmakta. Aynı zamanda seyirci katılımı da çok yüksek. Biz biliyoruz ki, sadece Samsun değil, sadece Karadeniz bölgesi değil, tüm Türkiye’den özellikle açılış seremonisine on binlerce, yüz binlerce insan gelecek” diye konuştu.

“BAKAN KILIÇ’IN KATKISIYLA SPOR ŞEHRİ OLDUK”

Samsun’un böylesine büyük bir organizasyona aday olabilmesinin, güçlü alt yapısı sayesinde mümkün olabildiğinin altını çizen Karaaslan, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın çok uzun yıllardır Samsun’a vermiş olduğu büyük katkıyla birlikte biz artık kendimizi bir spor şehri olarak adlandırabiliriz. Sadece fiziksel mekan anlamında söylemiyorum, çok önemli sporcuların yetiştiği bir şehir de oldu Samsun” diye konuştu.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ayrıca işaret diliyle verdiği mesajda tüm Türkiye’ye seslenerek, “23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na biz hazırız. Samsun’a sizleri bekliyoruz. Gelin!” dedi.

96 ülkeden 3 binin üzerinde sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyla Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en büyük organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, 18 Temmuz’da yeni 19 Mayıs Stadyumu’ndaki açılış seremonisiyle başlayacak. Oyunların kapanış seremonisi 30 Temmuz’da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenecek.SIRADAKİ HABER