HaberlerSamsun haberİstanbul'dan gezmek için çaldı, Samsun'da yakalandı

İstanbul'dan gezmek için çaldı, Samsun'da yakalandı - Samsun haber

İstanbul'da çalıştığı oto yıkamaya bırakılan otomobili çalarak, arkadaşları ile gezmek için Samsun'a geldiği iddia edilen zanlı, kovalama sonucu yakalandıktan sonra adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul'dan gezmek için çaldı, Samsun'da yakalandı

İstanbul Cennet Mahallesi'nde meydana gelen olayda, çalıştığı oto yıkamaya temizlik için bırakılan otomobili çalarak arkadaşları ile Samsun'a geldiği iddia edilen zanlı adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul'da, temizlik için oto yıkamaya bıraktığı otomobili çalınan S.Ç.'nin ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. 34 JA 6820 plakalı otomobili takibe başlayan polis ekipleri aracın izine İstanbul'da rastlayamadı.

GEZMEK İÇİN SAMSUN'A GELDİ

İddialara göre oto yıkamada çalışan Samsunlu E.Ş., otomobili çalarak Samsun'a geldi. Ardından arkadaşları E.İ. ve E.Ö.'ye haber veren zanlı, Plaka Tanıma Sistemi'ne çalıntı olarak düşen otomobil ile Atakum'da yakayı ele verdi.

Polislerin peşine düştüğü E.Ş., kovalama sonucu Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri tarafından yakalanarak Oto Hırsızlığı Bürosu ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan E.Ş., adliyeye sevk edildikten sonra adli kotrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tayfur KARASIRADAKİ HABER