HaberlerBu cenazeyi kaldırmamız gerekiyor

Bu cenazeyi kaldırmamız gerekiyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Gülsan Sanayi Sitesi'nde bir cenaze var. Bu cenazeyi kaldırmamız, bu alanı temizlememiz şart' dedi.

Bu cenazeyi kaldırmamız gerekiyor

Gülsan Sanayi Sitesi için çalışmaların en kısa sürede başlayacağına dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Samsun’da şu anda Gülsan Sanayi Sitesi diye bir cenaze var. Bir teneke mahallesi. Burada insanların mülkleri var. Eğer bu cenazeyi kaldıracaksak, burayı temizleyeceksek, kamulaştırma bedellerini takır takır ödeyeceğiz" dedi.

"BU PARA KASAMIZDA YOK"

Başkan Yılmaz, "Bu alanın bedeli 150 milyon lira. Bulacağız bu parayı. Bu para hiçbir belediyenin olmadığı gibi Samsun’un da kasasında olmaz. Bu para uygun şartlarda bir banka kredisi ile temin edilecek ve bu proje realize edilecek. Bunun için biz büyük resme bakarak ve hizmet politikamızı da göz önünde bulundurarak işlerimizi her türlü zorluğa rağmen sıkıntı çekerek çözüyoruz. Bu bizim işimiz" ifadelerini kullandı.

“KÖYLERDE İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

İlçelerdeki sorunların yerinde tespiti amacıyla gerçekleştirilen toplantılar Ladik ilçesi ile devam etti.

Ladik Belediyesi Göl Tesisleri’ndeki toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İçme suyu sorunu kronikleşmiş hiçbir mahalle kalmaması gerektiğini dile getirerek, “Ancak 3-5 hanenin yaşadığı, sokaklarında kedi köpek bile olmayan mahalleler var. Buralardaki su sorununu çözmek için belki 3-5 trilyon lira masraf yapmanız gerekiyor. İşte bunu iyi anlatmak lazım ve farklı alternatifleri değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Ama bir de bunun sosyal boyutu var tabi. Köylerde bu alt yapı ihtiyaçları tamamlandığında gelecek de bir ters göç alabilir köyler. Köyleri sadece bugünkü şartları ve nüfusları ile düşünmemek gerekiyor. Ulaşım imkanlarının iyileşmesi ve araç sahipliği arttıkça insanlar artık Ladik’in en uzak köyünde de yaşasa, sabahleyin Ladik’teki işine gidip gelme imkanı varsa, köyünde yaşamayı ilçede yaşamaya tercih edebilir” diye konuştu.SIRADAKİ HABER