HaberlerTayfur Havutçu iddialı konuştu

Tayfur Havutçu iddialı konuştu

PTT 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor'da, Osman Özköylü'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Tayfur Havutçu 'Nasıl şampiyon olunur, şampiyonluk yolunda neler yapılması gerekir çok iyi biliyorum' dedi.

Tayfur Havutçu iddialı konuştu

Dün akşam Adana'ya gelerek 1.5 yıllık sözleşme imzalayanTayfur Havutçu, bugün Aytaç Durak Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda basın mensuplarının karşısına çıktı.

Havutçu, Adana Demirspor camiasının büyüklüğünün farkında olduğunu söyledi.

İddialı olduğunu ve iyi şeyler yapacağına inandığını dile getiren Havutçu, 'Hiçbir zaman büyük konuşmam. Ama biz gereken çalışmaları ekibim ile birlikte yapacağız. Yönetim kurulu ile ilk defa akşam görüştük. İyi bir sinerji yakaladığımızı düşünüyorum. Bu kadroya güveniyorum. Nasıl şampiyon olunur, şampiyonluk yolunda neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Şampiyonluğa giden yolda taraftar, yönetim, takım ve teknik ekip bir sinerji yakalarsak özlenen Süper Lig'e bir dönüş olacaktır' diye konuştu.

'KADROYA GÜVENDİĞİM İÇİN DEVRALDIM'
Havutçu, hem Spor Toto Süper Lig'i hem de PTT 1. Lig'i yakından takip ettiğini belirterek, 'PTT 1. Lig, enteresan bir lig. Özellikle bu sene puan anlamında baktığınızda; herkes herkesten puan alabiliyor. Şu anda lider takımın 41 takımı var, puan ortalaması çok düşük. Bundan sonraki haftalarda her maç final havasında olacak. Bizim için önemli olan hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Kardemir Karabük maçı. Şu andan itibaren bu maça hazırlanacağız' ifadelerini kullandı.
Adana Demirspor kadrosunun kalitesini bildiğini kaydeden Havutçu, 'Bu kadronun da neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Zaten bu görevi devralırken, kadroya güvendiğim için devraldım. Futbolda kolay bir şey yok. Çaba sarf etmeniz, emek harcamanız gerek. Biz de geri kalan süreçte; hem ekibim olarak biz takım ve yönetim. Herkes kendi üzerine düşen görevi yaparsa Allah'ın izniyle başarılı oluruz' dedi.
Havutçu, ekibinde Beşiktaş'ta birlikte çalıştığı yardımcılarının yer alacağını söyledi.

SÖZLÜ: 'TAYFUR HAVUTÇU ŞAMPİYONLUĞUN HABERCİSİ OLACAKTIR'
Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü ise sezon başında Osman Özköylü ile birlikte bir yol haritası çizdiklerini hatırlatarak, 'Fakat gelinen süreçte iyiydik ama takım ilerisi için umut vermiyordu. Biz de yönetici arkadaşlarla birlikte kendi aramızda sürekli bir öz eleştiri yapıyorduk. Artık bu aşamada hocamızla yollarımızın ayrılması gerektiği kanaatine vardık. Hocamızla yollarımızı ayıracağımızı kendisine ilettik, helalleştik. Bundan sonra kendisine de futbol hayatında da başarı diliyoruz' şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER