HaberlerOrdu'nun ilçeleri şantiye gibi

Ordu'nun ilçeleri şantiye gibi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 19 ilçelerinin tamamının adeta şantiyeyi andırdığını belirterek, '2017 bizim için projelerin ortaya çıktığı bir yıl olacak' dedi

Ordu'nun ilçeleri şantiye gibi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, il genelinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, 2017 yılınının, birçok projenin hayata geçeceği bir yıl olacağını ifade etti.

2017 YILINI BAZ ALDIK
Hazırladıkları planlar çerçevesinde 2017'yi baz aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, "2017 bizim için projelerin ortaya çıktığı bir yıl olacak. Bizim yola ve suya yaptığımız yatırımlar toplamda 400 milyon TL civarında. Kaynağımız hazır ve fiili olarak da çalışmaya başlamışız. Şu anda Ordu'nun 19 ilçesinin tamamı şantiye gibi. Su ve kanalizasyon altyapısının tamamlanması 2017'de olacak" dedi.

TEDES ÖNEMLİ BİR PROJE
TEDES Sistemi'nin Ordu için önemli bir proje olduğunu söyleyen Yılmaz, "Bizim haricimizde kimsenin risk alıp yapamadığı Trafikte Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi, üçüncü ayına girdi. Altınordu ve Fatsa ilçemizdeki uygulamalar Türkiye'ye model oldu. Kışın 70 bin, yazın 125 bin aracın geçtiği bu iki ilçede sık sık kazalar meydana geliyordu. 121 kilometrelik Ordu karayollu ayda ortalama 3 adet ölümlü kaza oluyordu. TEDES sayesinde bir kazalar bitti. Sadece bir kaza oldu, ambulans kazası, o da TEDES'e tabi değildi. Trafik kazalarının olmadığı, kırmızı ışık ihlalinin olmadığı, bayan sürücülerin rahatlıkla araç kullanabildiği bir sistemden söz ediyoruz. Ordu'dan geçen her araca ceza yazılıyor algısının olduğu dönemde TEDES uygulamasından şehir insanımızın büyük çoğunluğunun memnun olması bizleri de mutlu etti" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU, Sinan GÜVEN

 

 tedes  


SIRADAKİ HABER