HaberlerŞehrin menfaatleri için susmayı tercih ediyorum

Şehrin menfaatleri için susmayı tercih ediyorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, şahsına yönelik ne kadar saldırı, edepsizlik, ne kadar kötü niyetli yaklaşımlar da olsa şehrin menfaatleri için susmayı tercih ettiğini söyledi.

Şehrin menfaatleri için susmayı tercih ediyorum

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ben konuşursam belki şehir zarar görür diye korkuyorum. Sen neden bu tür şeyleri önemseyip, muhatap alıp bu tür olaylarla kendini eş düzeyde konumlandırıp da bunlara cevap veriyorsun derler diye korkuyorum” dedi.

İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Terme İlçesiyle devam edildi.

Terme Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

“BU ÖMRÜ HİÇBİR ZAMAN POPÜLİZM İÇİN KULLANMADIM”

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Mart seçimlerinden önce yapmış oldukları programda hedeflenen işleri yüzde 100, hatta daha üzerinde bir oranda gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Kişisel, küçük, kendi menfaatlerimizle ilgili şeyleri bir tarafa itip, topyekün toplumsal menfaatleri ön plana çıkartacak yürek zenginliğine sahip olduğumuz sürece Terme gelişir. Aynı şeyi Terme’nin yol kenarındaki minibüscüler için de söylüyorum. Hiç kimse alınmasın. Hiç kimsenin buna hakkı yok. Aynı şey Samsun’da da var. Havaalanından çıkıp şehir merkezine doğru giderken kenarlardaki tır ve kamyon satıcıları ile inanılmaz mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Hepsini de kaldıracağım oradan. Orası devlet yolu. Bir yabancı misyon heyeti o devlet yolundan Samsun’a gelirken etrafına baktığında kimsenin orayı kamyon garajı gibi, 2. El oto satış yeri gibi göstermeye hakkı yok. Burası Samsun’a ait, kamuya ait bir yer. Ben sizleri sevdiğim için bunları anlatıyorum. Biz belirli bir yaşa geldik, Allahım daha ne kadar ömür verir bilmiyorum. Ama bu ömrü hiçbir zaman popülizm için kullanmadım. Yüzün hep asık deniliyor bazen. Pozitif elektrik veremeyecek hale geliyoruz bazen. Yüzümüzün tebessümlü olması şansı kalmadı ki. Uğraştığımız şeyler hep canımızı sıkan şeyler. Termemiz sahildeki ilçelerimizle karşılaştırdığınızda yerel yönetimler hizmetleri konusunda biraz geri kaldığı bir gerçek. Bu geri kalmışlığın nedeni Terme’nin sahip olduğu potansiyelin yetersizliğinden kaynaklanmıyor. Belki zamanında atılması gereken bazı adımları tam olarak atamadık. Ama bunlar önemli değil. Telafi edilir.” diye konuştu.

“KAN KUSUYORUM, KIZILCIK ŞURUBU İÇİYORUM”

Başkan Yılmaz, Terme’nin menfaatlerinin kişisel menfaatlerden önde geldiğini ifade ederek, “Kendi içimizdeki nefsimizi geri plana itip birlik olmamız gerekiyor. İnsanlar birbirleri ile uğraşmamalı. Bu sadece Terme’nin geleceğiyle ilgili umutlu gelişmeleri etkilemiyor, şehre de zarar veriyor. Aynı olay Samsun’da da var. Dikkat ediyor musunuz bilmiyorum, benim şahsıma yönelik ne kadar saldırı, edepsizlik, ne kadar kötü niyetli yaklaşımlar da olsa ben susuyorum. Niye susuyorum biliyor musunuz? Ben konuşursam, sadece benim konuşmamın muhatap olduğu kişilerin zarar görmesinin ötesine geçer. Ben konuşursam belki şehir zarar görür diye korkuyorum. Çünkü benden sonrası yok ki. Yani biri, 'Yusuf bey, sen neden bu tür şeyleri önemseyip, muhatap alıp bu tür olaylarla kendini eş düzeyde konumlandırıp da bunlara cevap veriyorsun' der diye korkuyorum. Doğru diyorlar çünkü ben konuştuğumda aklıselim ve makul olanlar der ki, 'biz kime sığınacağız, sen bu dalaşın bir parçası olma' derler diye korkuyorum ve kan tükürüyorum kızılcık şurubu içtim diyorum. İnsanın olduğu yerde nefis olur, beklentiler olur, kişisellikler olur. Evinizde bile olur bu. Bu var olan nefsi şeyleri kişisellik özelinde tutup asla ama asla dışarıya taşırmamalıyız. Dışarıya taşarsa farklı şekillerdeki etkileşimle topyekün şehrimize zarar vereceğini asla unutmamalıyız. Biz çok yetenekli, çalışkan, çok üretkeniz ama biz birbirimizle uğraşma konusunda ki güdümüzü erteleyemeyen nefsi taşkınlıklara sahibiz biraz. İkili üçlü problemleri, kendi aramızdaki sorunları geliştirip şehrin sorunu haline getirmeyelim. Getirirsek şehre zarar veririz. Kavga edenlerin hepsi zarar eder. Kimse haklı çıkmaz. Bu anlattıklarımın Terme ile alakası yok. Tam tersi, Terme, ilçelerimiz arasında en sakin ilçelerden birisi. Ama bunlara dikkat edelim. Bardakların hep boş yanını değil, dolu tarafını da görelim” şeklinde konuştu.

samsun terme  


SIRADAKİ HABER