HaberlerTaşçı'ya öğrencilerden sevgi seli

Taşçı'ya öğrencilerden sevgi seli

Atakent İlkokulu'nu ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, minik öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Taşçı'ya öğrencilerden sevgi seli

Atakum ilçesindeki okullara sık sık ziyaretler düzenleyerek öğrenci, öğretmen, veli ve okul yöneticileriyle buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın bu kez durağı Atakent İlkokulu oldu. Okula giriş anı teneffüs anıyla denk gelince bir anda öğrencilerin arasında kalan Başkan Taşçı’ya minikler yakın ilgi gösterdi.

Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, minik öğrencilerle uzun süre sohbet etti. Öğrencilerin sınıflarına dönmesinin ardından okul yönetimi ile bir araya gelen Başkan Taşçı, okul bahçesinde ve okul içerisindeki öncelikli eksikler hakkında bilgi aldı. Okulların fiziki şartlarındaki öncelikli eksiklerin belirlenmesi ve giderilmesi konusunda çalıştıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Söz konusu çocuklarımızın eğitimi ise, gerisi ancak teferruat olur. Bu anlamda gerek Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerekse okulların yöneticileriyle sık sık bir araya geliyoruz. Atakum ilçesindeki eğitim seviyesinin daha da yukarı çıkması için ilk adımlardan bir tanesinin okullardaki fiziksel şartların daha da yukarıya çekilmesi olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizin, bölgemizin, şehrimizin ve ilçemizin geleceğini belirleyecek olan minik yavrularımızı ne kadar iyi şartlarda yarınlara hazırlarsak, yarınlarımız da o denli güzel olur” dedi.

TAŞÇI'DAN ÖĞRETMENLERE 'AÇIK KAPI'

Atakent İlkokulu Müdürü İlhan Yar ile birlikte sınıfları gezen Başkan Taşçı, burada da öğrencileri hediyeler ile sevindirdi. Sınıf öğretmenleriyle görüşen Başkan Taşçı, “Öğretmenleri tanımlarken, etrafına ışık saçarken kendilerini tüketirler şeklinde bir ifade kullanılıyor. Bu çok doğru bir tespittir. Ben de bir öğretmen eşi olarak nasıl bir mücadele içerisinde olduğunuzu biliyorum. Öğrencilerinizi kendi çocuklarınızdan ayırmadan severek, onların eğitimleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak geleceğimizi inşa ettiğiniz için size minnettarız. Atakum Belediyesi olarak öğretmenlerimizin destekçisiyiz. Sizler için yapabileceğimiz ne olursa, kapımız sonuna kadar açıktır” diye konuştu.SIRADAKİ HABER