HaberlerMilletvekili Kurt'tan ortak akıl çağrısı

Milletvekili Kurt'tan ortak akıl çağrısı

Samsun Birlik Platformu Derneği'nin düzenlediği istişare toplantısının konuğu AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt oldu. Toplantıda konuşan Kurt, birlik mesajı verdi.

Milletvekili Kurt'tan ortak akıl çağrısı

Öğretmenevi'nde düzenlenen istişare toplantısına; AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, Samsun Birlik Platformu Derneği Başkanı Fatih Akça ve dernek üyeleri katıldı. Üçüncüsü düzenlenen istişare toplantısında gündeme dair konular değerlendirildi.

KURT: 'BURADAN ÇIKACAK SONUÇLAR YARIN BÜYÜK ADIMLAR OLACAKTIR'
Programda bir konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Farklı farklı düşüncelerle, çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelme duygusunun Samsun'da gelişmiş olması bizi çok sevindiriyor. Türkiye artık yeni bir evreye girdi. Aslında dünya fark edemediğimiz yeni bir dönüşümü yaşıyor. Çevremizde ve dünyada olan bu hareketlilik, Türkiye'de ortak bir akıl hissiyatı oluşturmuşsa gelecek adına umut varız. Buralardaki istişarelerden çıkacak sonuçlar yarın için büyük adımlar olacaktır. Dün Ankara'da yine bir terör olayıyla daha karşılaştık. Yaşanan bu terör olaylarını lanetliyoruz. Terör olaylarının ve bu patlamanın etkisini azaltmak için ortak bir akılla hareket etmemiz gerekiyor' dedi.

AKÇA: 'TERÖR OLAYLARINI LANETLİYORUZ'
Zaman zaman çeşitli istişare toplantıları yaptıklarını belirten Samsun Birlik Platformu Derneği Başkanı Fatih Akça, 'Bu günkü misafirimiz Samsun AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt. Davetimizi kırmayıp bize katıldığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Malum dün Ankara'da acı bir gün yaşadık. Yaşanan bu terör olaylarını lanetliyoruz. Ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz' diye konuştu.
Program, şehitler için dua okunması ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.SIRADAKİ HABER