Haberlerİki elimiz kanda da olsa...

İki elimiz kanda da olsa...

Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, 'Terör örgütlerini ve teröristleri sevindirmeyecek şekilde hizmet temposunda doludizgin koşmamız lazım' dedi. Köylerdeki içme suyu sorununa da değinen Başkan Yılmaz, İki elimiz kanda da olsa bu problemi çözeceğiz' dedi.

İki elimiz kanda da olsa...

İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Çarşamba ilçesiyle devam edildi.

Toplantıya, Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Sefer Arlı, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

TERÖRE KARŞI TOPYEKUN MÜCADELE

Terörle yapılan mücadeleye değinen Başkan Yılmaz, terörizmin terörü artan ölçüde şehirlere de yayma düşüncesi ve Güneydoğu ve Doğu Anadolu da halen devam eden operasyonları hatırlatarak, “Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya yönelik bu hareketler nedeniyle ülkemiz topyekün bir mücadeleye girecek. Dolayısı ile bunun gerektirdiği iktisadi harcamalar mali bütçemizi, mali ekonomimizi de etkileyecek. Belediyelere transfer edilen kaynaklardan belki kesinti yapacaklar. Türkiye gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bunun da bilincinde olmamız lazım. Terör örgütlerini ve teröristleri sevindirmeyecek şekilde hizmet temposunda doludizgin yine koşmamız lazım. Temel felsefemiz hizmet etmek. Eğer bir günümüz hizmet etmeden geçiyorsa orada frekansımız bozuluyor, huzursuzluğumuz başlıyor” diye konuştu.

ÇARŞAMBA’YA ATIK SU TESİSİ

Çarşamba’daki hedeflerine değinen Başkan Yılmaz, “Önümüzdeki 3 sene içerisinde Çarşamba’da içme suyu diye bir sorunu kenara bırakırız. Yol sorunu diye bir sorunu yüzde 90 oranında kenara bırakırız. Bunları kenara bıraktığımızda artık, eğitim, sağlık gibi konular daha öncelikli hale gelir. Bu alt yapıların tamamlanması aslında bir sosyolojik tranformasyonu da oluşturuyor. Belki farkında olamıyoruz ama artık insanlar arabası olduktan sonra artık ilçedeki ya da şehirdeki işlerine köylerinden gidip gelmeye başlayacak. Çarşamba’da önemsediğimiz işlerden birisi atık su sorunu. Çarşamba’da atık su tesisi olmamasını hiç kimseye anlatamayız. Bununla ilgili planlamaları derhal hayata geçirmeliyiz” şeklinde konuştu.

“İÇME SUYU OLMAMASINI KİMSEYE ANLATAMAYIZ”

İçme suyu meselesini çok önemediğini dile getiren Başkan Yılmaz, “İçme suyunun mazereti olmaz. Bir köyde su problemi varsa, istediğiniz her şeyi yapsanız da, istediğiniz kadar, yol, istediğiniz kadar sağlık ocağı, okul yapsanız da içme suyu meselesi çözülmemişse susuzluğu modern 21. yüzyıl çağında kimseye anlatamayız diye düşünüyorum. İki elimiz kanda dahi olsa, su meselesini çözmeye kendimizi mecbur hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

samsunsu sorunu terör  


SIRADAKİ HABER