HaberlerSöğütlübahçe'den 'protesto' açıklaması

Söğütlübahçe'den 'protesto' açıklaması

1984 Samsunspor Taraftarlar Derneği (Söğütlübahçe) Basın Sözvüsü İskender Memiş, stat açılışında Başkan Erkurt Tutu'ya yapılan ıslıklı protesto içinde yer almadıklarını söyledi.

Söğütlübahçe'den 'protesto' açıklaması

PROTESTO YAPMADIK

Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun açılışındaki Samsunspor- Ankaragücü maçı öncesi Başkan Erkurt Tutu'nun konuşma yaptığı sırada taraftarlar, ıslıklı protestoya başlamıştı. Protestodan dolayı zaman zaman Başkan Tutu'nun söyledikleri bile duyulamamıştı. 1984 Samsunspor Taraftarlar Derneği (Söğütlübahçe) Basın Sözcüsü İskender Memiş, bu protestonun içinde yer almadıklarını söyledi. Memiş, "Herkes her şeyi sevmeyebilir. Bazı insanların bazı düşünceleri bazılarına uymayabilir. Herkes protestosunu bir şekilde yapacaktır ama bence böyle olmamalı. Taraftar ile yönetim bir araya gelerek bunu halledebilir. Biz, Samsunspor için kim ne yapıyorsa taraftar grubu olarak her zaman arkasındayız. Bu yapılan prostestonun da bizim taraftar grubumuzla kesinlikle bir alakası yoktur" dedi.

BİZİMLE ALAKASI YOK

Memiş, "Biz kimseye ıslık çalın demedik. Biz her zaman taraftar olarak takımın yanında durarak takımımızı destekledik. Ama bu toplumsal hareket olarak bir kişinin ıslık çalmasıyla ve 50 kişinin ona katılmasıyla ortaya çıkmış bir olay gibi geliyor bana. Bir de müziğin sesinden dolayı kimse birbirini duymadığı için müziğe karşı protestolar oldu. Yoksa Başkan Tutu'ya yönelik olduğunu düşünmüyorum. Tabiki olabilir ama bizim taraftar grubu olarak böyle bir protestoyu ne planlamışlığımız var, ne de böyle bir protestonun içinde olmuşluğumuz var. Biz yönetimimizle, taraftarımızla, hocamızla, şehrimizle 'O sene bu sene' diyerek bir üst lige çıkacağımızı söylüyoruz. Bu olumsuz şartlar altında, bu maddi sıkıntılar altında çok güzel bir stat yapıldı, transferler de iyi. Bu transferlerle bir üst lige çıkacağız" diye konuştu.SIRADAKİ HABER