HaberlerSAMSUN haberBafralı şehidin ismi yaşayacak

Bafralı şehidin ismi yaşayacak - SAMSUN haber

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafralı Şehit Jandarma Komando Er Fehmi Sevinç'in adının bir sokağa verilmesi talebini değerlendireceklerini belirterek, ''Kahraman şehitlerimize manevi görevimizi her zaman yerine getirmeye çalışıyoruz' dedi.

Bafralı şehidin ismi yaşayacak

Bafralı Şehit Jandarma Komando ErFehmi Sevinç, kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törene; Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,SAMKON Onursal Başkanı H. Kaya Aşcı, İstanbul Bafra Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu, İstanbul Bafra Düzköy Derneği Başkanı Kerem Alışkan, STK temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Dernek Başkanı Alışkan, Belediye Başkanı Şahin’den Şehit Sevinç'in adının bir sokağa verilmesini talep eden dilekçeyi Başkan Şahin'e sundu.

EVLADIMIZ, CANIMIZDI

Her yıl şehidi kabri başında andıklarını söyleyen İstanbul Bafra Düzköy Derneği Başkanı Kerem Alışkan, ''Şehit Sevinç evladımız, canımızdı. KATO dağında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışmada 1998 yılında şehit düştü. Dernek yönetimi olarak şehidimizin ailesi ve köylülerimizle birlikte her yıl şehidimizin şehadet şerbetini içtiği 2 Ağustos'ta kabri başında dualarla anma yapıyoruz. Bu yıl ise Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin, STK temsilcilerimiz ve muhtarlarımızla şehidimizin kabri başına gelerek dualarla yâd ettik" dedi.

ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZ

Belediye Başkanı Şahin ise dilekçeyi teslim aldıktan sonra konuyu inceleyip gerekli işlemlerin yapılması için çalışacaklarını belirterek, "Kahraman şehitlerimiz için ne yapsak yetersiz. Görev süremiz içerisinde birçok şehidimizin ve gazimizin isimlerini meclisimizin kararları doğrultusunda değişik yerlere verdik. Bundan sonra da şehitlerimize görevimizi yerine getirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

SAMSUN HABERLERİSIRADAKİ HABER