HaberlerSAMSUN haberESM Samsun Şube Başkanı Erdoğan: 'O teklif ahlaksız'

ESM Samsun Şube Başkanı Erdoğan: 'O teklif ahlaksız' - SAMSUN haber

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, ''Memur-Sen yandaş memura daha fazla ikramiye verilsin diyerek hükümete ahlaksız teklif yapıyor'' dedi.

ESM Samsun Şube Başkanı Erdoğan: 'O teklif ahlaksız'

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, milyonlarca memuru ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika Memur-Sen'in toplu sözleşme ikramiyelerinin kendi üyelerine 200 TL, diğer sendikaların üyelerine 120 TL olarak ödenmesi teklifine sert tepki gösterdi.

MEMURUN ONURUNA SALDIRILIYOR

Mevcut sözleşmede toplu sözleşme ikramiyelerinin bütün konfederasyon üyelerine 77 TL ve eşit olarak ödendiğini ifade eden Erdoğan, ''Memur-Sen hükümetle görüşülmeye başlanan yeni toplu sözleşme ikramiyesinin kendi üyelerine 200 TL, diğer konfederasyon üyelerine 102 TL olarak ödenmesini talep etti. Memur-Sen yıllardır iktidarın desteğiyle almış olduğu bu yetkiyi şimdi emekçiler arasında ayrımcılık yapmak ve yandaş memura daha fazla ikramiye verilsin diye hükümete ahlaksız teklif yaptı. Kamu çalışanlarının yıllık 392 TL’lik fark için bugüne kadar inandığı ve güvendiği sendikayı terk ederek iktidarın payandası ve arka bahçesi haline dönüşmüş, sarının her tonunu içerisinde barındıran Memur-Sen’e üye olacak kadar onursuz olduğunu düşünenler bu ahlaksız teklifin altında tarih boyunca ezilecek. Memur-Sen, bu tür ahlaksız tekliflerle kamu emekçileri arasında ayrımcılık yaparak onların onurlarına saldıracağına; 2003 yılından beri kamu çalışanlarının yüzde 60 eriyen gelirlerini telafi etmek için, OHAL'le birlikte hukuksuzca ihraç edilen emekçilerin haklarını ve kamu emekçilerin göz dikilen iş güvencelerini korumak adına çaba sarfetsin'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER