HaberlerSamsunspor haberSamsun Valisi Kaymak: 'O taraftarları kınıyorum'

Samsun Valisi Kaymak: 'O taraftarları kınıyorum' - Samsunspor haber

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun 19 Mayıs Stadı açılışında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın bazı seyirciler tarafından ıslıklanmasını kınadığını ifade etti.

Samsun Valisi Kaymak: 'O taraftarları kınıyorum'

YANLIŞ BİR HAREKET OLDU

Samsun'un iş dünyasının biraraya geldiği toplantı Sevgi Kafe'de düzenlendi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yanısıra ilçe belediye başkanları, işadamları ve STK temsilcileri katıldığı toplantıda Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun 19 Mayıs Stadı açılışında yaşananları değerlendirdi. Bazı seyircilerin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın konuşması esnasında yanlış hareketlerde bulunduğunu kaydeden Vali Kaymak, ''Seyirci arkadaşlarımızın hareketlerini kınıyorum. Samsunspor hepimizin ancak orada bir yanlış hareket oldu. El birliği ve gönül birliği yaparsak Samsunspor'u da Samsun'u da bir yere getirebiliriz. Birbirimizi dışlayarak hatalarına bakarak olmaz" diye konuştu.

AMACINIZ ÜZÜM YEMEK OLSUN

Vali Osman Kaymak, şöyle devam etti: "Amacınız üzüm yemek olsun bağcıyı dövmek olmasın. Ben Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerinde olsam, 'Buyur kardeşim başınızın çaresine bakın' derim ama o demiyor yine. Bu anlamda o hareketi yapan seyirci arkadaşlarımızın niyeti Samsun'a destek olabilir ama bunu güzelliklerle sağlayalım. Orada bir açılış töreniydi, iddialı bir maç da yoktu. İleriye bakmamız lazım. Birbirimizden daha çok destek almamız gerekirken, destekleri kesen hareketleri doğru bulmuyorum. Samsunspor'a yakışan o güzel statta Süper Lig'te olmak. Umarım Samsun'un dinamikleri ve sahip olduğu bu güç Samsunspor'u Süper Lig'e çıkarır. Ama bunun için de öncelikle birlik ve beraberliğimiz gerekli. Birbirimizin kusurlarını arayarak bir yere varamayız.''

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER