HaberlerMalatya haberOrduzu Spor Tesisleri'nde çalışmalar sürüyor

Orduzu Spor Tesisleri'nde çalışmalar sürüyor - Malatya haber

Evkur Yeni Malatyaspor'un bünyesine dahil edilen Orduzu Spor Tesisleri'nde bakım onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor. Sarı-siyahlı kulüp tarafından Malatyalı bir inşaat firmasına yaptırılan tesisin tüm eksiklerinin 50 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Yaklaşık 20 gündür süren çalışmalarda klima montajı, elektrik, su ve telefon hatlarını

Orduzu Spor Tesisleri'nde çalışmalar sürüyor

Genişletilmesi gereken salonlar için binanın bazı bölümlerinde tadilat yapılırken, futbolcu ve teknik heyet odaları da yeniden dizayn edildi. İç peyzaj, çevre düzenlemesi, mefruşat ve mobilya işleri gibi konularda henüz çalışmalar başlamazken, ısıtma ve soğutma sistemlerindeki çalışmalarda sona gelindi. Teknik heyet, yönetim ve idari katların futbolcuların kalacağı odalardan ayrı katlarda olacağı tesisin, toplantı, yemek, fitness ve özel sosyal aktivite alanları ile 5 yıldızlı otel standartlarında olacağı belirtildi.
2013 yılında tamamlandıktan sonra atıl vaziyette bekleyen Orduzu Spor Tesisleri'nin Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü'ne kazandırılması yaklaşık 1,4 milyon gibi bir gideri de beraberinde getirdi. Bu maliyetin bir kısmını Malatya Büyükşehir Belediyesi karşılayacakken, diğer kısmı kulübün kasasından çıkacak. Eylül'ün ikinci haftası teslim edilmesi beklenen tesis çalışmalarını kulüp müdürü Selçuk Günaydın tarafından yakından takip ederek, günlük ilerleyişi Ertuğrul Sağlam ve yönetime rapor ediyor. Tesisin tamamlanma süreci hakkında sık sık bilgi aldığı öğrenilen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, daha önce futbol takımını Nurettin Soykan Tesisleri'ne sokmayacağını belirtmiş ve çalışmalar bitene kadar 5 yıldızlı bir otelde kalınması talimatını vermişti.

Orduzu Spor Tesisleri’nde çalışmalar sürüyorSIRADAKİ HABER