HaberlerŞehit annesi Vali Şahin'den ne istedi?

Şehit annesi Vali Şahin'den ne istedi?

Samsun'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle şehitlikte düzenlenen törende bir şehit annesi Vali İbrahim Şahin'e oğlunun mezun olduğu okula, adının verilmesini isteyerek dilekçe verdi.

Şehit annesi Vali Şahin'den ne istedi?

Samsun’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle şehit kabirleri ziyaret edilip dua okundu. Kabirlere kırmızı karanfil bırakıldı. Asri Mezarlık'taki şehitlik de ziyaret edildi.

Ziyarette Kars 14'üncü Mekanize Tugay Komutanlığı emrinde görev yaparken 18 Nisan 1992 tarihinde Iğdır-Doğubayazıt karayolu Pamuk Geçidi mevkiinde terör örgütü PKK'nın yol kesme eyleminde 3 astsubay arkadaşı ile birlikte şehit olan 29 yaşındaki Astsubay İstihkam Teknisyen Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı'nın annesi 80 yaşındaki Bedriye Hamlı, Vali İbrahim Şahin'le sohbet etti.

Sohbette anne Hamlı, "Sayın Valim oğlum 1979-1980 yıllarında Samsun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Ben okulun adının şehidimizin anısına adının yaşatılması maksadıyla 'Şehit İlhan Hamlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi' olarak değiştirilmesini istiyorum" diyerek konuyla ilgili Vali Şahin'e dilekçe verdi.

Vali İbrahim Şahin dilekçeyi inceleyerek konu ile ilgili elinden geleni yapacağını söyledi.SIRADAKİ HABER