HaberlerAğrı haberBakan Kaya Ağrı'da

Bakan Kaya Ağrı'da - Ağrı haber

AĞRI (İHA) – Aile, Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ağrı'da TEOG'da birinci olan öğrencilerle bir araya geldi. Bakan Kaya, 'Bölge erken yaşta evliliklerin Türkiye ortalamasının üstünde olduğu bir bölge. İnşallah önümüzdeki dönemde de kızlarımızın okullaşma oranının artmasıyla ilgili bütün mücadelemiz erken yaşta yapılan evlilikle

Bakan Kaya Ağrı'da

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Ağrı'ya gelen Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı Ahmed-i Hani Havaalanı'nda Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca ve yetkililer karşıladı. Havaalanından Ağrı Valiliğine geçen Bakan Kaya'yı TEOG sınavında birinci olan öğrenciler çiçeklerle karşıladı. Valilik binası önünde kendisini karşılamaya gelen vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve kamu kurum amirleri ile tek tek tokalaşan Bakan Kaya, Vali Süleyman Elban ve beraberindeki heyet ile Valilik odasına geçerek bir süre görüştükten sonra valilik şeref defterini imzaladılar. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kaya, annesinin de Doğubayazıtlı olduğunu söyledi. Ağrılılara teşekkür eden Bakan Kaya, 'Ağrı'da Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak 3 gündür bürokratlarımızla birlikte Ağrı'da bakanlığımıza bağlı tüm kurum ve kuruluşları ziyaret ettik. Ağrı'nın bütün ilçeleri dâhil verdiğimizi hizmetleri yerinde inceledik. Bende kurum ve kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz vatandaşlarımızla kucaklaşacağım ve şehit ailelerimizi ziyaret edeceğiz' ifadelerini kullandı.
Ağrı'da bakanlığın 3 sosyal hizmet merkezi olduğunu hatırlatan Bakan Kaya, 'Ağrı merkez ve Patnos ilçesindeki sosyal merkezimizin ardından Doğubayazıt ilçemizde Haziran ayında sosyal hizmet merkezimizi hizmete açtık. Bu senenin sonunda da Diyadin ilçemizde 2 katlı sosyal hizmet merkezlerimizi açmış olacağız inşallah. Ağrı'da 18 aile ve sosyal destek programı personelimiz ile birlikte vatandaşlarımıza arz odaklı hizmet sunuyoruz, onları evlerinde ziyaret ediyoruz, ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. İhtiyaçlarına yönelik hizmetlerimize kavuşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde 20 aile sosyal destek programı personellerinin de açıklamasını yapacağız. Mülakatları bitti, değerlendirmesini yapıyoruz. 20 aile sosyal destek personelimizin açıklamasını yapacağız' şeklinde konuştu.
Program sonunda Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya Doğubayazıt yöresine ait olan bir kilim hediye etti. Bakan Kaya ayrıca TEOG sınavında birinci olan 3 öğrenci ile sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi. Valilik programının ardından Bakan Kaya huzurevi ve sevgi evini ziyaret etti.

Bakan Kaya Ağrı’daSIRADAKİ HABER