HaberlerAnkara haberAK Parti MKYK Üyesi Alkış'tan Büro Memur-Sen'e ziyaret

AK Parti MKYK Üyesi Alkış'tan Büro Memur-Sen'e ziyaret - Ankara haber

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Zeynep Alkış, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz'ı ziyaret etti.

AK Parti MKYK Üyesi Alkış'tan Büro Memur-Sen'e ziyaret

Büro Memur-Sen Genel Merkezi'ni ziyaret eden AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Zeynep Alkış, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ile görüştü. Görüşmede ülke ve dünya gündemine ilişkin istişarelerde bulunularak, 4. Dönem Toplu Sözleşme süreci değerlendirildi. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Alkış, Memur-Sen ve Büro Memur-Sen'in çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen'in emeğin ve haklının tarafında olduğunu vurgulayan Alkış, 'Memur-Sen ve Büro Memur-Sen'imiz emeğin ve hakkın tarafındadır. Kamu görevlilerinin emeklerinin karşılığını almada verdikleri hak mücadelesinde en öndedir. 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri de başladı. Kamu görevlileri ve ülkemize hayırlı olsun. AK Parti iktidarımız alın terine ve akıl terine önem vermekle yetinmiyor, daha müreffeh bir Türkiye için büyük mücadele veriyor. Kadın istihdamının artırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması konusunda da hükümetimiz tüm kurumlarımızla koordinasyon ve iş birliği halinde çalışmalarına devam ediyor' ifadesini kullandı.
Alkış, Memur-Sen ve Büro Memur-Sen'e 15 Temmuz davalarını ilk günden bu yana takip etmesi ve mahkeme önlerinde sürdürülen vatan nöbetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yanbaz, 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkında ise, '4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin süreciyle, sonucuyla hayırlı olmasını temenni ediyorum. Süreç sonunda verilecek kararlar ve varılacak uzlaşma kamu görevlilerinin sorunlarını çözmeli, beklentilerini ve taleplerini karşılamalı, motivasyonunu artırmalı, milletine hizmet etme iradesini ödüllendirmeli ve vatandaşı olduğu devletine, Türkiye'ye olan güvenini yükseltmeli' şeklinde konuştu.

'Darbecilerden hesap sorulana dek nöbetteyiz'
Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde devam eden FETÖ davalarını yakından takip ettiklerini belirten Yanbaz, şunları kaydetti:
'Biz bu konuda netiz. FETÖ'nün üst aklından, mimarlarından, destekçilerinden ve tetikçilerinden yargı önünde hesap sorulsun istiyoruz. Taviz asla verilmesin diyoruz. Şehitlerimizi, gazilerimizi unutmayacağız. Cesaretlerini, ruhlarını ve vatanımızı bize emanet bırakan kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Onların emaneti, emanetimizdir. Darbeciler hak ettikleri cezaları alana kadar mahkeme önlerinde vatan nöbetini sürdüreceğiz.'SIRADAKİ HABER