HaberlerHatay haberİHH Arsal'dan tahliye edilen kafileyi karşıladı

İHH Arsal'dan tahliye edilen kafileyi karşıladı - Hatay haber

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Lübnan-Suriye sınırındaki Arsal ilçesinden tahliye edilen 8 bin kişilik kafileyi İdlib ve Hama illeri arasındaki er-Rahşan köyünde karşıladı.

İHH Arsal'dan tahliye edilen kafileyi karşıladı

Lübnan-Suriye sınırında bulunan Arsal bölgesinde uzun süren çatışmalardan sonra taraflar arasında anlaşma sağlandı.
İHH, anlaşma gereğince Arsal bölgesinden tahliye edilen 8 bin kişilik kafileyi İdlib ve Hama illeri arasındaki er-Rahşan köyünde karşıladı.
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun yaptığı açıklamada, 'Taraflar arasında yapılan anlaşma gereğince Arsal bölgesinden tahliye edilen 8 bin kişilik kafileyi Hama ve İdlib illeri arasındaki er-Rahşan köyünde karşıladık' dedi.
Tosun, Arsal'dan tahliye edilen ailelerin gıda ve su ihtiyaçlarının karşılanması için acil gıda paketi dağıttıklarını söyledi.
Arsal'dan tahliye edilenlerin İdlib merkezine getirildiğini anlatan Tosun, 'Burada akrabası bulunanlar, onların yanına gitti. Olmayanlar ise kiralık evlere yerleştirilecek. Tahliye edilen ailelere 20 büyük, 20 küçük çadır, 6 bin acil gıda paketi ve 10 bin adet 1,5 litrelik su ulaştırdık' ifadesini kullandı.

İHH Arsal’dan tahliye edilen kafileyi karşıladıSIRADAKİ HABER