HaberlerSamsun haberAltın yumruk Atakan

Altın yumruk Atakan - Samsun haber

İlk defa katıldığı Türkiye Boks Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi olan demir yumruk Atakan Aslankılıç, sevenlerine büyük mutluluk yaşattı. Atakan'ın şimdi hedefi ise Avrupa Şampiyonası

Altın yumruk Atakan

İLK ŞAMPİYONLUK

Artvin'de düzenlenen Alt Minikler Türkiye Boks Şampiyonası'nda fırtınalar estiren İlkadım Belediyespor Kulübü sporcusu Atakan Aslankılıç 52 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. İlk turnuvasında bu başarıyı elde eden Atakan'ın şimdiki hedefi ise Avrupa Şampiyonasında ay-yıldızlı bayrağı dalgalandırmak. Boksa amcasına özenerek başladığını belirten Atakan Aslankılıç, "Hem amcam hem antrenörüm Özcan Aslankılıç'a teşekkür ediyorum. Onun desteği sayesinde bu başarı geldi"dedi.

HEDEFLERİM DAHA BÜYÜK

Ona özenerek başladığım boksta ilk madalyamı kazanmanın sevincini yaşıyorum. Şimdi ki hedefim Avrupa Şampiyonasında milli formayla ter dökmek ve altın madalyayı ülkeme kazandırmak"dedi. Atakan'ın amcası ve antrenörü Özcan Aslankılıç'ta, "Atakan yetenekli bir çocuk. Bunu bize altın madalya kazanarak gösterdi. Onun üzerinde emeği olan Mustafa ve Nihat Bilir ile Tarık Demirci'ye teşekkür ediyoruz. İnşallah Avrupa şampiyonasında da başarılara imza atacağız"diye konuştu.

Salim YILDIZSIRADAKİ HABER