HaberlerSamsun haberOkul servislerine zam kapıda

Okul servislerine zam kapıda - Samsun haber

Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, 2017 -2018 eğitim öğretim döneminde yüzde 10-12 arasında zam talebinde bulunduklarını belirterek, ''Geçen yıl şehir için en yakın mesafe 140 liraydı, zamlı fiyatlarla birlikte 155 lira olmasını planlıyoruz'' dedi

Okul servislerine zam kapıda

Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, artan akayakıt ve diğer masraflar için Samsun'da 2017 -2018-2019  eğitim öğretim döneminde yüzde 10-12 arasında zam talebinde buluduklarını söyledi.

HER HAFTA ZAM GELİYOR

Her yıl Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası, SESOB ve Samsun Büyüşehir Belediyesi'ne bağlı UKOME arasında yapılan görüşmeler sonucunda zam fiyatlarının belirlendiğini kaydeden Binay, ''Ağustos ayının sonunda kesin karar çıkacak. Yüzde 10-12 arasında zam düşünüyoruz. Çünkü akaryakıta neredeyse her hafta zam geliyor. Geçen yıl şehir için en yakın mesafe 140 liraydı, zamlı fiyatlarla birlikte 155 lira olmasını planlıyoruz. En uzak ilçemiz Vezirköprü'nün servis tarifesi 365 liraydı. Her yıl, yılda 1 kere zam yapılıyor. Masraflarımıza göre zam oranı belirleniyor. Tıpkı enflasyon gibi'' diye konuştu.

KORSANLA SAVAŞ

Samsun'da korsan servislere yönelik gerçekleşen çalışmalara da değinen Binay, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'nün başlattığı çalışmalardan çok memnun olduklarını ifade ederek, ''Bunun için çok mücadele ettik. Şu anda korsan servisler için ciddi cezalar kesiliyor. Eylül ayında da Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri de korsan servisleri denetlemek için sahada olacaklar. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER