HaberlerSu sorunu tarihe gömülecek

Su sorunu tarihe gömülecek

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçede yaşanan su sıkıntısı sorununun giderilmesi için SASKİ tarafından yoğun çalışmaların yapıldığını belirterek 'Allah'ın izniyle ilçede su problemini tarihe gömeceğiz' dedi.

Su sorunu tarihe gömülecek

Belediye Başkanı Şenol Kul, son dönemde sık sık su kesintisi yaşanan Terme'de sağlıklı, güvenilir, standartlara uygun, kesintisiz içme ve kullanma su ihtiyacını gidermeye yönelik tüm adımların atıldığını söyledi.

MEVSİMSEL SORUN

Mevcut su sorununun mevsimsel şartlara bağlı olarak yaşanan kuraklık nedeniyle oluştuğuna dikkati çeken Başkan Kul, yeni su kaynağı temin çalışmaları ve eski keson kuyularda yapılan düzenlemelerle bu sorunların tamamen ortadan kalkacağını açıkladı.

YENİ SU KAYNAKLARI

Başkan Kul, Köybucağı Mahallesi’nde 2 adet sondaj çalışması ile saniyede 35 litre su kaynağının sisteme dahil edileceğini belirterek, “SASKİ tarafından yapılan çalışmalar ile güzel su temin edildi. Bu suların hatları döşenecek, pompaları konulacak ve sisteme dahil edilecek. Bu çalışmaların yaklaşık olarak 20 güne kadar tamamlanması planlanıyor. Sistem tamamen oturduğunda Terme’de Allah’ın izni ile su sorunu çok uzun yıllar yaşanmayacak” dedi.

KUL’DAN TEŞEKKÜR

Başkan Kul, yapılan çalışmalardan dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, İçme Suyu Daire Başkanı Cihan Güller, SASKİ Terme Şube Müdürü Hikmet Yılmaz ve çalışan ekiplere teşekkür etti.SIRADAKİ HABER