Haberlerİlkadım'da sünnet coşkusu

İlkadım'da sünnet coşkusu

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geleneksel hale getirilen sünnet şöleninde bu yıl 500 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

İlkadım'da sünnet coşkusu

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen geneksel sünnet şöleninde 500 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen program, Belediye Başkanı Başkan Erdoğan Tok’un çocuklarla tek tek fotoğraf çekilmesi ile başladı.

BAŞKAN TOK'A TEŞEKKÜR

Hem çocuklar ve aileleri hem de programa katılan vatandaşlara ayrı stantlarda yemek, dondurma, patlamış mısır ve birçok ikramda bulunulurken, kurulan sahnede çeşitli gösterilerle çocuklar doyasıya eğlendi. Pandomim, ilizyon, tiyatro gösterileri, halk oyunları ve mini konserlerle unutulmaz bir gün yaşayan miniklerin mutlulukları gözlerinden okunurken aileleri bu anlamlı günü yaşatan Başkan Tok’a teşekkür etti.

MUTLULUKLARI ÖDÜLÜMÜZ

Sünnet şöleninin erkekliğe ilk adımını atan çocuklar için unutulmaz olması için çabaladıklarını belirten Başkan Tok, "Burada sünnet olan çocuklarımızın yanı sıra anne ve babalarını, kardeşlerini, akrabalarını ve hatta komşularını da ağırlıyoruz. Yaklaşık 3 bin misafirimiz için unutulmaz bir şölen tertip ediyoruz. Dinimizde büyük önem arz eden erkekliğin ilk adımı dediğimiz sünnet, yavrularımızın ömürleri boyu hatırlayacakları önemli anlardan biridir. Bu bilinçle hazırladığımız sünnet şöleninde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz. Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak da seve seve üstlendiğimiz bu görevin ardından aslında en büyük ödülü çocuklarımızın mutluluklarına şahit olarak biz alıyoruz. Bu hayırlı işin hem bu yavrularımıza hem de ailelerine hayırlı olması temenni ederken, geleceğimizin umudu bu evlatlarımızın vatanına, bayrağına ve dinine bağlı insanlar olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

İKRAMLAR BAŞKAN TOK’TAN

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı şölende başta sünnet olacak çocuklar olmak üzere herkesle yakından ilgilenen Başkan Tok, katılımcılara yemek ikram ederken, çocuklara dondurma ve patlamış mısır dağıttı. Şölen alanında görev yapan görevlileri de unutmayan Tok, 112 Acil Servis personeline sıcak havadan bunaldıklarını görünce dondurma ikram ederek görevlerinde başarılar diledi.SIRADAKİ HABER