HaberlerSAMSUN haberTÜGVA Samsun'da Durmuşoğlu'yla ikinci dönem

TÜGVA Samsun'da Durmuşoğlu'yla ikinci dönem - SAMSUN haber

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği 1. Olağan Genel Kurulu'nda Hakan Durmuşoğlu güven tazeledi. Durmuşoğlu yaptığı konuşmada ''Okuyan düşünen, hakkıyla amel eden bir gençlik ideali için var gücümüzle çalışmak bizim asli görevimiz olmalı'' dedi

TÜGVA Samsun'da Durmuşoğlu'yla ikinci dönem

TÜGVA Genel Merkezi 81 ilde olağan genel kurullarını gerçekleştirmeye başladı. Bu kapsamda Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Nurullah Er ve Bölge Teşkilatlanma Sorumlusu Abdullah Polat'ın katılımlarıyla TÜGVA Samsun il ve ilçe teşkilatlarının hazır olduğu, olağan genel kurul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği, 1. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut il temsilcisi Hakan Durmuşoğlu'yla yola devam etme kararı alındı.

BU GÖREVDEN GURUR DUYUYORUM

Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Samsun il Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, gerçekleşen kongrede samimi teşkilatla birlikte olmanın ayrı bir gururunu yaşadığını söyledi. TÜGVA gibi gençliğe hitap eden önemli bir vakıfta görev almaktan onur duyduğunu ifade eden Durmuşoğlu, "Yaklaşık 2 yıldır, dava arkadaşlarımla kurucu il temsilciliğini sürdürdüğümüz TÜGVA Samsun, hamdolsun şehrimizde etkin projeleriyle, özellikle gençliğe İslami çizgide yön vermiş, onların sahip oldukları cevherleri açığa çıkarmaya gayret gösterdi. 'Essebebü Kel Failün' yani 'Sebep olan yapan gibidir' düsturunu esas edinmiş, vaktinden ailesinden ve işinden fedakarlık edip, hayır için koşturduk." dedi.

YENİ DÖNEMDE HEDEFLER TAMAMLANACAK

"Kıymetli kardeşlerim henüz yolun daha çok başında olduğumuzun bilincinde olmalıyız." diyen Durmuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Unutulmamalıdır ki, ömür sermayesi pek az, lüzumlu işler pek çok ve en büyük vazife en küçük dairede. Üstlendiğimiz misyonun kutsiyetinin idraki, bizlerin her anını ibadet hükmüne dönüştürebilecek maneviyata sahip. Şefkatle, samimiyetle tutulacak her bir gencin eli, mahşerde bizlere şahitlik edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Okuyan düşünen, hakkıyla amel eden bir gençlik ideali için var gücümüzle çalışmak bizim asli görevimiz olmalı. Kuruluşumuzdan bugüne ortaokul, lise ve üniversite teşkilatlarımızı bu geçtiğimiz dönemde yüzde 40'lık gibi bir oranda tamamlamış bulunuyoruz. Bu dönemde, inşaallah ailemize yeni katılan birbirinden değerli ilçe temsilcisi kardeşlerimin ve teşkilatlarının da bu yüzdeyi daha üst seviyelere çıkaracağından eminim. 'Siz bir hayır başlatın onun nerede duracağını bilemezsiniz' diyen merhum Sabahattin Zaim hocanın sözünü rehber edinen bir anlayışla, geleceğin Türkiye'sinde kitabı uyumak için değil, uyanmak için okuyan bir gençliği hedef alarak çalışmalarımıza hep birlikte aralıksız devam edeceğiz."

TÜGVA SAMSUN HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Nurullah Er ise, genel kurula hitap ederek vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdi. 81 ilde hızla teşkilatlanan ve büyüyen bir aile olan TÜGVA'nın sağlam adımlarla ilerlediğini belirten Nurullah Er, "Türkiye Gençlik Vakfı, gençlik için önemli hedefler ortaya koydu. Ortaokul, lise ve üniversite çağındaki gençlerimizin iyi bir eğitim almalarının yanında milli ve manevi şuura sahip ahlaki değerlerinden taviz vermeyen nitelikli bir şekilde yetişmeleri için gayret gösteriyoruz. Türkiye'de gençlere yönelik hizmet veren tüm vakıf ve derneklerin ulaştığı genç nüfus oranı yalnızca yüzde 15. Bu rakam çok düşük. Bizler de bu yüzdeyi teşkilatlanma yapımızı ilçe ilçe, mahalle mahalle tüm kılcallara inerek artırmayı planlıyoruz. Bugün burada yaklaşık iki yıldır faaliyetleriyle, projeleriyle ve özverili çalışmalarıyla Samsun gençliğine hizmet etmiş TÜGVA Samsun İl Genel Kurulu'nda olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlçe teşkilatlanmalarının yarısını tamamlamış, aktif olarak sahada rol almış TÜGVA Samsun İl Temsilcisi kardeşime ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. 2019'a kadar görevini sürdürecek olan TÜGVA Samsun İl Teşkilatı'nın hedeflerini bu yeni dönem içerisinde gerçekleştireceğine inanıyorum" diye konuştu.

DURMUŞOĞLU'NA BAŞARI DİLEĞİ

Konuşmaların ardından TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, yaklaşık iki yıllık TÜGVA Samsun, faaliyet raporu ve teşkilatlanma yapısı hakkında info grafikle sinevizyon eşliğinde katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra, Divan Başkanı Abdullah Polat nezdinde, divan kurulu il yönetim kurulu listesini açıkladı. Genel Kurul sonunda Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Nurullah Er, Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu'na Kur'an-ı Kerim ve Rahle hediye etti, yeni görevinde başarılar diledi.

İLÇELERDE YENİ İSİMLER

Genel Kurul sonucunda mevcut yönetim aynı isimlerle göreve devam ederken, Atakum Temsilciliği'ne Arda Duran, Bafra Temsilciliği'ne Yunus Gün, Canik Temsilciliği'ne Ersin Canikli, Salıpazarı Temsilciliği'ne Mücahit Akgül, Terme Temsilciliği'ne Samet Şahin, Vezirköprü Temsilciliği'ne Samet Sandık getirildi.SIRADAKİ HABER